Padomi fotosesijai

August 08, 2019  •  2 Comments

5 PADOMI FOTOSESIJAI

 

Apsveicu! Tu jau esi soli tuvāk rezultātam, kad tavās rokās ir fotoalbums ar tev īpašām bildēm. Bet par to, kāpēc vajadzētu bildes saglabāt arī taustāmā veidā, taps jau cits bloga ieraksts. 

 

Vai mūsdienās vispār vajadzīgs fotogrāfs, kad teju katram ir pieejamas arvien modernākas un konkurētspējīgas mobilā telefona kameras, kas tuvākā nākotnē iespējams pārspēs spoguļkameras kapacitāti. Jebkurā gadījumā sīva konkurence veicina sava veida izaugsmi un attīstību, līdz ar to arī jaunāko tehnoloģiju pieejamību masām. Ja tu esi apmierināts ar savu telefona kameras sniegumu, bildes neprintē (bieži vien tikai attīstot fotogrāfijas redz kvalitātes atšķirību), tad tev iespējams nemaz nav nepieciešami fotogrāfa pakalpojumi. Fotogrāfs nepiedāvā tikai paspaidīt pogas tavā vietā, kad taimera izmantošana ir apnikusi. Doties uz fotosesiju, neatkarīgi, vai tā paredzēta kādam īpašam notikumam (kāzām, kristībām, dzemdībām), vai oficiālai bildei darba jautājumos, ir notikums, gatavošanās un piedzīvojums. Tas ir veids, kā veltīt laiku sev, pieredzēt ko nebijuši, izrauties no ikdienas, sava veida piedzīvojums. Jā, tas ir arī darbs. (tas ir kā veidot un izspēlēt dažādas situāciju etīdes, improvizēt un radīt emocijas).

 

Ja nu tu esi nonācis tik tālu, kad esi gatavs fotosesijai, varu veltīt tev dažus padomus, ko ņemt vērā. Vai tas tev ir noderīgi, vērtē pats, galu galā, ir simtiem variāciju un notikumu, kas apgāž visu manu sacīto (arī to es esmu piedzīvojusi). 

 

1.  Izvēlies sev tīkamāko vietu!

Vai videi un fonam ir nozīmē?! Jā un nē! Ja savā iztēlē iedomājies skaistu pili, kas grezni papildinātu tavu samta kleitā tērpušos augumu, tas nenozīmē, ka dzīvē un fotogrāfijās tas izskatīsies tieši tā. Dažkārt visnīkulīgākais piemājas ceriņš veido fonu brīnišķīgam portretam. Protams, iespaidīgam dabas brīnumam ir nozīme un tas drīzāk vairāk liks aizrauties elpai, aizēnojot pašu modeli.

Tāpēc svarīgi izvēlēties tev tīkamāko vidi. Ja tev ir paniskas bailes no ērcēm, nez vai vajag doties mežā. Vai ja tu esi kautrīga, diez vai vajadzētu izvēlēties vecrīgas ielas, kad tās pieblīvētas ar ziņkārīgiem tūristiem. Vide, kas tev/ tavai ģimenei ir tuva, sniegs tev pozitīvas emocijas, kas attainosies arī bildēs. Pavēro, kas tev ir apkārt- pat, ja liekas, es dzīvoju deviņstāvenē pilsētas mūros, varbūt pavasarī turpat uzziedējusi pasakaini skaista ābele. Labs fotogrāfs spēs atrast īstos rakursus, lai padarītu bildi īpašu. Jūras krasts/klintis/pilsētas šaurās ieliņas/pamesta baznīca/koku aleja/ziedošs dārzs/ vīnogulāji/ karjers- variācijas ir neizsmeļamas. Tajā pat laikā- esi atvērta jauniem iespaidiem un dodies ārpus sava rajona, ciema, valsts, lai ļautos- katrs gadalaiks ir īpašs- fotosesija būs lieliska arī labības laukos, siena zārdos, piesnigušās jaunaudzēs, kukurūzas brikšņos.

 

2.  Izvēlies pareizo laiku!

Izvēlies pareizo laiku! Izklausās vienkārši, bet tāda pareizā laika nav! Laikapstākļus mēs ietekmēt nevaram, tāpēc vienmēr atceries par plānu B. Ziemā plānojot kāzas augustā, tu iedomājies par pasakainu vasaru, bet realitātē var būt rekordauksts laiks ar krusas graudiem. Tāpat arī daudzi atliek bildēšanos uz vasaru, jo pārējā laikā liekas tik neomolīgi bildēties ārā. Es teiktu, ka šeit uzvar drosminieki, kas nebaidās un ļaujās. Arī dranķīgam rudenim piemīt superkrāsu brīnišķība, kad visa zeme pilnbriedā dun un no dabas bagātības reibst galva. Savukārt ziema ar milzu kupenām ir nepārspējama. Nosalt mēs varam arī gaidot
nokavējušos tramvaju, tikai bez pievienotās vērtības, kas nāk saujiņu bilžu formātā no nosalšanas fotosesijā.

SK
 

Atsevišķa sadaļa ir jāmin saulei. Ja vien ir iespēja izvēlēties, dienas vidus, kad saule ir visaugstāk un spoža, ir tālu no ideālā, ko vien fotogrāfs vēlētos. Spilgta saule rada asas ēnas, kas, ja vien tas nav speciāli radīts mākslas foto, veidos nekomplimitējošu personas attēlu. Mākoņaina diena, agri rīti vai saulrieta stundas ir ideālas, lai sasniegtu izcilu rezultātu. Vasarā saule mūs lutina un bildēties var droši līdz 21.00, ziemā tas noteikti jāpaspēj pirms 16.00 palicis jau tumšs. 

 

*Ja paredzēta ģimenes/mazu bērnu fotosesija- bērna miega laikam/ritmam ir ļoti liela nozīme. Neizgulējies/niķīgs/raudulīgs bērns tikai radīs papildus stresu vecākiem. Tikai tu vislabāk zini, kad tavs mazais dodas diendusā, kad viņš ir visvairāk aktīvs un, kad viņam ir ēdienreizes. Ieplāno fotosesijas laiku, kad bērns ir paēdis un izgulējies!


  SK
 

 

3.  Piedomā pie apģērba un grimma!

 

Tev ir svarīgi saprast, kāda veida fotosesiju tu vēlies. Lielisks ideju palīgs ir, protams, internets- instagram un pinterest jūklī var atrast arī vērtīgus padomus, vajag tikai meklēt. Ja ģimenes fotosesijā vēlaties būt visi saskaņoti, tas nenozīmē, ka jums visiem jāģērbjas pilnīgi vienādi, internetā ir pieejamas dažādu krāsu kombināciju paletes, kas palīdz saskaņoties un variēt krāsas apģērbā. Tas ne vienmēr nozīmē skriet uz veikalu, vispirms izvērtē, kas no kārotā tev ir pieejams. Vienmēr paturi prātā, kādā vidē būs fotosesija. Pat, ja mežā vēlies brist ar augstpapēžu kurpēm, padomā par maiņas apaviem- iebrienot smilgu pļavā līdz vēderam, visdrīzāk tavas skaistās kurpes nemanīs fotoobjektīva acs, tā vietā ar gumijniekiem tu jutīsies droši un pasargāsi sevi no čūskām. Bildes rada brīnišķīgo realitātes deformācij, kas ļauj attēlot to, kā nav. Auduma gabals, pamests gaisā, rada brīnišķīgu efektu, arī 2 izmērus lielāka kleita,aizmugurē sasprausta, var radīt "perfect match" ilūziju, un vēl un vēl. 

 

Savās fotosesijās es lūdzu paņemt vairākus tērpus, ja klients nespēj izvēlēties vai sakombinēt. Tajā pat laikā es neesmu stiliste ar apģērbu krājumiem. It sevišķi, ja tā ir ģimene ar vairāk dažāda vecuma bēriem, es nespēju nodrošināt katram drēbes. Protams, ja man ir kas pieejams, es esmu arī piedāvājusi sev pieejamos abģērbus, bet tas drīzāk ir izņēmums, jo ne velti modes lapām žurnālos pie projekta strādā stilists, frizieris un grimmētājs. Runājot par pēdējo, lieliski, ja proti grimmēt sevi pats. Un, ja vien tu esi kosmētikas pretiniece un vēlies fotografēties tikai dabīgi, kosmētikai ir nozīme!!!! Ne velti ir arī dabiskais grims, kas prasmīgi uzklāts, ir praktiski nemanāms. Kāpēc  tas ir tik svarīgi?! Pat, ja tev ikdienā tā neliekas (un sevi mēs reti spējam novērtēt no malas), kamera fiksē visas ādas nepilnības. Lai arī pumpas un izsitumus var noņemt, ar plankumainu ādas toni ir daudz grūtāk. It sevišķi, ir vasaras vidus, tu esi skrējis un tieši pirms fotografēšanās seja pārvēršas sarkanos pleķos. Kad tu dodies uz kāzām kā viesis vai svarīgu pasākumu, tu taču saposies un sagrimmējies, kāpēc, lai tāds pats īpašs notikums nebūtu arī fotosesija. Padari to par notikumu! Saposies! Ja tu vien zinātu, kā no sievietes plūst spēcīga enerģija, kad viņa ir saposta un sapucēta! Tas nav aprakstāms! 

Un pēdējais- ne mazāk svarīgs- mati! Pat, ja nemāki ieveidot matus kā karaliene vai supermdele, nekas nepadarīs koptēlu pabeigtu, kā tīri mati! Ja vien galvā neliec kroni vai citu matu rotu, kas to noslēptu, matiem ir svarīgi būt tīriem!

 

4.  Aksesuāri!

 

Aksesuāri! Aksesuāri! Tu baidies fotografēties?! Jūties nefotogēniska?! Nezini, kur likt rokas?! Bērni uzvedas kā mazi mežoņi?! Aksesuāri var palīdzēt, izglābt situāciju un veidot vidi, kurā vieglāk iejusties un spēlēties. Aksesuāri var būt jebkas, kas vien ir mājās. Ziemā ragavas, slidas, smilgas var radīt mazu ziemas pasaku, kur arī bērniem rotaļāties un kam pievērst uzmanību. Piknika grozi, pledi, glāzes ar ogām, augļi. Matu rotas, cepures, kāpnes, motocikli, skrituļdēlis utt. Šeit saraksts ir nebeidzams, jo viss, kas liekas ikdienā tik parasts, spēj citā vidē radīt unikālu attēlu. Arī vecais nobružātais koka krēsls, ienests purva takā radīs interesantu noskaņu. Burbuļi maziem bērniem ir lielisks veids kā pievērst uzmanību pareizā virzienā. Fotosesijā, kurā piedalās bērni, ir svarīgi nodrošināties ar kādu veselīgu našķi. Bērniem arī 10 minutēs dažkārt šķiet par ilgu, tāpēc kāds uzgraužamais uzlabos omu, dos enerģiju un atkal ļaus koncentrēties.

SK

 

5.  Baudi procesu!

 

Atslābinies un baudi! Tev nav nevienam nekas jāpierāda, tev nav obligāti jārada šedervs, tas tikai vairāk uzliks spriedzi uz rezultātu, neļaujot izbaudīt procesu. Pat, ja bērni neklausa, nesmaida kā esi iecerējusi vai redzējusi instagramā citu mammu bildēs, ļaujies! Arī nekārtība, haoss un bēdas ir pieredze, ko atcerēties un iemūžināt, kur nu dzīvē bez piedzīvojumiem. Ja vien viss izdotos, kā iecerēts mūsu iztēlē, mēs nekad neradītu un neatklātu ko jaunu. Katrs fotogrāfs pat vienā un tajā pašā vietā, fotografējot vienu un to pašu personu, tikai citā laikā, nespēs atkārtot tās pašas emocijas un radīt tādas pašas bildes. Fotogrāfija ir koprades darbs, kur ne tikai es radu,bet arī tu. 

 


 


Comments

SANDRA KOKA
Thank you so much :)
Ela(non-registered)
Amazing photograph / artist who see so nice little things when taking photos. I am always surprised, happy and thankful for her works! She has so good eye to details. Thank you Sandra! We definitely make something great again!
No comments posted.
Loading...

Archive