Eve Hietamies "Tētis skolā"

October 09, 2021  •  Leave a Comment

 

Eve Hietamies

"Tētis skolā" 2021

 

Eve Hietamies 

"Hammaskeiju" 2017

 

DSC_1197DSC_1197SK

Ja tev liekas, ka dzīve ir grūta bērna pirmajā dzīves gadā, gribu tevi nomierināt- pagaidi līdz viņš/viņa sāks iet skolā! Tas ir trausls posms, kad mazais mīlulītis, kas bijis atkarīgs no apkārtējiem, pēkšņi kļūst pieaudzis- viņam ir jāspēj nosēdēt skolas solā, saprast laiku, vidi, satiksmes noteikumus un vispār dzīvi. O, jā. Tieši tā. Pavasara beigās tu nodod pēdējās dienas savu dimantiņu bērnudārza pamperētajās rokās, vasaras trakums un hei- rudens ir klāt ar no dobes izlēkušo jauno skolnieku. Kā izrādās- gaidas un ekspektācijas no mazā ķipara ir tik lielas, ka realitāte nespēj saslēgties ar dzīves lietošanas instrukciju. Izrādās, ka pāriešana no viena posma otrā nemaz nav tik vienkārša- reizē ar bērnu tikpat nezinošs un satriekts ir arī vecāks.

Iespējams, saskatīt humoru ikdienišķās neveiksmēs ir visas dzīvošanas sāls, un Eve Hietamies nebaidās pasmieties pa īstam. Smieties skaļi un brīžiem pat histēriski. Un reizē ar rakstnieci, smejos arī es- tik daudzas no situācijām ir pazīstamas, piedzīvotas- paraudzīties uz tām no malas ir tik vērtīgi. Kur šī grāmata bija pagājušo gad, kad pirmklasnieku fabrikai pievienojās arī mana ģimene. 

 

"Tētis skolā" ir trešā somu rakstnieces Eves Hietamies grāmata par vientuļo tēvu Anti un viņa ikdienu audzinot mazo Pāvo. Katrs jauns bērna posms nāk ar daudz nezināmo, ko kopā nākas risināt. Reizē ar dēla skolas problēmu risināšanu, Anti mēģina tikt galā ar savu vientuļā tēva statusu, veidojot romantiskas attiecības, kas, protams, neiztiek bez pārpratumiem un negadījumiem. Paralēli humoristiskajam, Eve attaino vientuļa vecāka realitāti- vientulību, saspringto darba dzīvi vienam risinot bērna ikdienas dzīvi, mazos ienākumus un citas problēmas. Katrā ziņā šī grāmata ļauj paraudzīties arī uz savu dzīvi no malas ar humoru un izsmieties no sirds.

 

Izklaidējoši un sirsnīgi!

 

DSC_1201DSC_1201SK

 

Izdevniecība: Latvijas Mediji


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive