Rihards Mickēvičs "Pārspēj šodienu"

December 19, 2021  •  Leave a Comment

Rihards Mickēvičs

"Pārspēj šodienu" 2021

DSC_1506DSC_1506SK

"Tu un vienīgi Tu esi atbildīgs par to, kas izdodas un kas neizdodas. Neviens cits. Vienīgi Tu." (144.lpp.)

 

Pašpalīdzības grāmata, kura negrib būt par pašpalīdzības grāmatu, bet gan ceļvedi pilsētā, kurā tu pats meklē savus ceļus un atrod galamērķus. Mūsdienās vārds "pašpalīdzība" apvienojumā ar grāmatu kļuvis par biedējošu steriotipu pilnu apzīmējumu virkni, no kuras visi grib izvairīties, kaut gan kodols nemainās, neskatoties kā tas tiek iesaiņots. Un tas nebūt nav nekas slikts, ja vien katrs, kas laiž šo informāciju caur sevi, spēj arī uzkrāt sevī šīs pamatzināšanas, ko ikdienā ieviešot kā mazmazītiņu soli, izveido veselu dzīvesveida labo ieradumu ansambli. 

 

Rihards Mickēvičs vieglā un saprotamā valodā stāsta savu pieredzes stāstu caur ikdienas rituāliem, kas ļauj pilnasinīgi, veselīgi, cieņpilni pret ķermeni un prātu izbaudīt laimīgu un pilnvērtīgu dzīvi. Neaizmirstot norādīt, ka, neskatoties uz atvērto prātu, ceļošanas pieredzi, ir daudz iekšējo šķēršļu un steriotipu, kas sākotnēji bremzējuši iespējas. Valodā izmantoti daudz jo daudz anglicismu, kas daļēji pārnesti uz latviešu valodu, līdz ar to grāmatas auditorija vairāk varētu būt autora vienaudži un jaunākā paaudze, vai tie, kuri ar angļu valodu ir uz tu, lai kontekstā minētie angļu vārdi neradītu jautājumus. Bet tieši šis izvēlētais valodas stils ir veids, kā uzrunāt to paaudzi, kas pašlaik veido savu karjeru, izglītību, ģimeni utt. 

 

Grāmata ir sadalīta vairākos posmos, kuros, soli pa solim aprakstīti veidi, kā vienkārši, bet progresīvi bagātināt savu dzīvi. Bet, kas gan ir teorija, ja nav prakses, tādēļ klāt ir doti īsi uzdevumi, kuri labāk ļaus pielietot padomus ikdienas dzīvē, atstājot vietu arī personīgajām piezīmēm. 

 

Rihards pats sevi dēvē par patiesi laimīgu personu, kas mūsdienu nomāktajā laikmetā ir patiesi burvīga iezīme. Tāpēc, ikvienam, kuram gribas savu dzīvi padarīt pilnvērtīgāku, Riharda grāmata var būt kā solis uz priekšu mērķu sasniegšanai- iedvesmojot izmantot visas dotās iespējas. Atliek tikai darboties un mazlietiņ izkāpt no komforta zonas. 

 

 

"Nevis SPĒJ šodienu, bet PĀRSPĒJ." (144.lpp.)
DSC_1528DSC_1528SK


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive