Agnes Ravatn "The Seven Doors"

June 27, 2021  •  Leave a Comment

Agnes Ravatn

"The Seven Doors" 2019

 

DSC_8436DSC_8436SK

Universitātes profesorei Ņinai un viņas vīram ārstam Madsam pieder no tantes mantotā māja, kuru viņi izīrē vientuļajai mātei. 

Pēc meitas žēlabainiem pārmetumiem, ka māja derētu viņas ģimenei, abas dodas apciemot īrnieci, galu galā paziņojot, ka vientuļajai mātei telpas būs jāpamet. Dažas dienas pēc neveiklās un despotiskās apciemošanas, īrniece pazūd bez pēdām, atstājot dēlu. Izjūtot vainu un nespējot noskatīties uz policijas neizdarību, Ņina nolemj pati izmeklēt mistisko pazušanu. Jo vairāk Ņina uzzin par sievietes dzīvi, jo mistiskāk un noslēpumaināk viss kļūst. 

 

 

 

Norvēģu autores Agneses Ravatnas ģimeniskā mistērija sākumā brien smagiem un robustiem soļiem, taču nepārprotami un arvien apņēmīgāk ievelkot intriģējošās mistērijas atrisinājumā. Romāns uzdod jautājumus par ģimenes spēku, lojalitāti un sirdsapziņu. Tā kā galvenā varone ir universitātes profesore, romānā ik pa laikam pavīd literatūras un psiholoģiskās analīzes konspekts sarunu gaitā, īpaši izceļot grieķu literatūru un daudzās valstīs zināmās pasakas par Zilbārdi. (no tā arī radies nosaukums "The Seven Doors"- septiņas istabas ar durvīm Zilbārža pilī)

 

3.7
 

 

DSC_8438DSC_8438SK
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive