Ilona Bakše, Ieva Zalepugaite "Mārīte Punktīte smaida un spēlējas"

June 27, 2021  •  Leave a Comment

Ilona Bakše, Ieva Zalepugaite

"Mārīte Punktīte smaida un spēlējas" 2021

 

"Boružė Liputė šypsosi ir žaidžia'' 2019

 

DSC_8459DSC_8459SK

DSC_8469DSC_8469SK

Ilona Bakšeietuviešu bērnu grāmatu rakstniece, dzejniece ir arī bērnu izglītojošā žurnāla "Kutis" autore. Pie latviešu lasītājiem ieradusies viņas otrā grāmata par mārīti Punktīti (pirmā - "Mārīte Punktīte meklē draugus un mājas"), kuru savās ilustrācijās atdzīvinājusi Ieva Zalepugaite. 

 

Šī grāmata ir paredzēta pašiem mazākajiem, aptuveni līdz 7 gadiem, kad mazie jau iemācījušies lasīt un spēj paši izlasīt par mārītes piedzīvojumiem. Grāmata sastāv no diviem stāstiņiem, kas sākumā šķiet vienkārši un mazliet naivi, bet galu galā nes sevī kādu pamācību, vēstījumu, kas viegli uztverams arī mazākajiem. "Jā, smaids piepilda visus sapņus!"- tā secina mārīte stāstā par dāvaniņām, jo galu galā smaids mums visiem ir bez maksas, taču tajā pat laikā vērtīga dāvana, ko uzdāvināt apkārtējiem. Savukārt stāsts par negantām spēlēm, stāsta par pāri nodarīšanu un prasmi lūgt piedošanu. 

 

Vai tev nav gadījies, ka grāmatas, kuras tevi savaldzina, bet atnesot mājās, tās paliek plauktā, mazo rociņu nenovērtētas?! Bieži vien mēs vecāki, grāmatas mazajiem izvēlamies pēc savas skaistuma un vērtību skalas, kas pilnīgi atšķiras no bērnu intereses. Es kūstu un tiešām apbrīnoju reālistiskas, detalizētas ar roku radītas ilustrācijas, tāpēc šo krāsainos, naivos, bet tajā pat laikā mīlīgos zīmējums, uztvēru ar skeptisku distanci. Bet ziniet, šī bija pirmā grāmata, ko no milzu grāmatu kaudzes izvilka mans mazākais un pasludināja to par savu. Viņš ar sajūsmu baksta attēlos, rādīdāms un mēģinādams izstāstīt, kas tur attēlos un viņam ir neviltots prieks par uzmanību piesaistošajām krāsām un milzu skaistajām personāžu acīm. Tā kā mērķauditorija atzina šo grāmatu par savējo, man vairs nav ko šeit piebilst! Lai bērni izvēlas savējās grāmatas! (un mēs krājam savējās bērnu grāmatas :D)

 

 

Izdevniecība: Latvijas mediji. 

 

DSC_8475DSC_8475SK


 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive