Tims Genārs "Stiprāks par naidu"

September 18, 2021  •  Leave a Comment

Tims Genārs

"Stiprāks par naidu" 2011 (3.izdevums)

Tim Guénard

"Le pardon qui désenchaine" 2004

DSC_0622DSC_0622SK

 

Vai ir iespējams, ka naids ir lielākais motivātors, lai spētu pārdzīvot traumatisku bērnības pieredzi, destruktīvus pusaudžu gadus, tumšu ieiešanu pieaugušā kārtā? Vai ir iespējams, ka naids ir vienīgais, kā dēļ ir vērts izvilkt dzīvību?! Izdzīvot, lai atriebtos?!

 

Plaukstas lieluma grāmatiņa notriec lasītāju no kājām, saspārda un vēl tad knapi elpojošam iesper tik stipri, ka liekas vairāk nav iespējams. Biogrāfiskajā manifestācijā Tims Genārs stāsta kā savā bērnībā un jaunieša vecumā piedzīvojis daudzslāņainu ļaunumu, caur mokošām mācībām cēlies arvien no jauna, cerot, ka kāds viņam snegs pašu svarīgāko- tikt mīlētam un sajusties vajadzīgam. To be enough- tevi pieņem tādu, kāds esi. Nežēlība, ko Tims piezīvojis gan ģimenē, gan valsts iestādēs, gan sabiedrībā un ielās, veidojusi viņā cietas bruņas, lai pierādītu pasaulei, ka ar viņu ir jārēķinās. Iela un ļaunums ir viņa skolotājs un laika gaitā viņš pats kļūst agresors, jo savādāku pasauli nepazīst. 

Tajā pat laikā ievadā viņš min, ka pilnībā visas šausmas līdz galam nav iespējams aprakstīt, tāpēc ir detaļas par kurām tā arī nav izstāstījis.

Visdrīzāk Tims gulētu kādā notekcaurulē un būtu nevienam nezināms bēdīgu galu ņēmis indivīds, ja vien viņa dzīve nemainītos. Pateicoties cilvēkiem, kas spēja viņā saredzēt vairāk par bravūrīgo, agresīvo un destruktīvo virstēlu, Tims spēja atrast ceļu uz piedošanu, mīlošām attiecībā, un pilnībā mainīt savu dzīvi. No pamesta, nevienam nevajadzīga bērna viņš kļuva par pieaugušo, kas spēj palīdzēt citiem, kam tas nepieciešams. Šī, protams, nav nekāda brīnumaina izglābšanās, kurā no elles liesmās izbēdzis cilvēks staigā ar svētā nimbu ap galvu, traumas nav iespējams izdzēst, tāpat arī to dziedēšanas process nav bez sāpēm un atkritieniem atpakaļ. Bet Tims noteikti ir piemērs, ka viss ir iespējams, arī brīžos, kad netic neviens.

 

Šo grāmatu ir vērts lasīt arvien no jauna/pārizdot un dotu ticību labajam. 

 

Izdevējs: Dzīvības straumes

 

DSC_0632DSC_0632SK

 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive