Marks Uve Klings "Diena, kad tētis pārrunāja kutelīgus jautājumus"

November 13, 2022  •  Leave a Comment

Marks Uve Klings

"Diena, kad tētis pārrunāja kutelīgus jautājumus" 2022

 

 

 Marc-Uwe Kling
"Der Tag, an dem Papa ein heikles Gespräch führen wollte: Ein aufklärendes Vorlesebuch für Kinder ab 5" 2021

 

DSC_8384DSC_8384SK

 

 

"Bet mīlēt arī obligāti nevajag." (27.lpp.)

 

Es ieteiktu nelasīt šo grāmatu ar pilnu muti ūdens, var sanākt kā man, nezinot, ka būs skaļi jāsmejas. Šoreiz grāmata necieta, bet drošs paliek drošs. 

Nav jau tā, ka es visu laiku smējos, vietām es jutos neērti, iedomājoties sevi pusaudžu gados šādā situācijā, kad vecāki visas ģimenes un kaimiņa priekšā izskaidrotu man dzimumdzīvi. Savā pusaudžu kautrībā no kauna es būtu palīdusi zem zemes. Jāsaka gan, ka manā laikā par seksu skaļi nerunāja. Nav jau tā, ka nebija zināms, kā dzimst bērni, bet tas nebija ģimenes ikdienas sarunu dienas plānā. Toties man bija vecākas māsas, kas mani izglītoja šajā jautājumā nekautrējoties.

 

No cik gadiem tad ir jārunā ar bērnu par seksu un vairošanos?! Bieži vien vecāki šo jautājumu apskata, kad ir krietini par vēlu. Bērni šo informāciju ir jau dzirdējuši no vienaudžiem, redzējuši seksuāla satura video, nerunājot par internetā plaši pieejamo pornogrāfisko saturu.

Vācu autors Marks Uve Klings asprātīgā veidā apskata vienas ģimenes vecāku mēģinājumu runāt par kutelīgajiem jautājumiem.

Tifānijas 17 gadus vecā māsa Luīze plāno nedēļas nogali pavadīt ar draugu, tāpēc vecāki uzskata, ka tas ir piemērots laiks, lai izstāstītu par seksu un izsargāšanos. Galu galā uz sarunu ierodas arī mazā Tifānija, brālis Maksis, vecvecāki un kaimiņš Jens. Tifānijai rodas neskaitāmi jautājumi, Maksis ķiķina, bet Luīze kļūst arvien dusmīgāka uz vecāku neveiklo mēģinājumu par seksu runāt salīdzinājumos. Izrādās- pusaudze ir zinoša šajos jautājumos.

 

Grāmata bērniem no 5 gadu vecuma, kas var būt labs iesākums sarunai par dzimumorgāniem, dzumumdzīvi un seksu. Pusaudžiem un pieaugušajiem smieklu deva garantēta. 

 

Ilustrācijas kā bonuss, lai bērniem vieglāk paskaidrot. Un ome! Ome ir fantastiska! 

 

3.8 zvaigznes

 

Tulkotāja: Signe Viška

Ilustrācijas: Astrīda Henna

Izdevniecība: Jānis Roze

 

 


 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive