Dženifera Linna Bārnsa "Mantojuma spēles"

July 02, 2022  •  Leave a Comment

Dženifera Linna Bārnsa

"Mantojuma spēles" 2022

 

Jennifer Lynn Barnes
" The Inheritance Games" 2020

 

DSC_5020DSC_5020SK

Kā būtu dzīvot trūcīgos apstākļos, kurā par tevi vienīgais pieaugušais, kuram tu interesē ir tava pusmāsa, bet ikdienas izdzīvošanā jālavierē starp naudas pelnīšanu un skolas dzīvi, bet tad vienā dienā tava pasaule mainās, jo nepazīstams miljardieris ir iekļāvis tevi savā mantojumā?!

Viss, protams, nav tik ideāli kā sākumā varētu liktos, jo vienmēr ir kāds āķis. Arī pusaudzei Eiverijai, kura pieradusi pastāvēt par sevi, nākas pieņemt spēles noteikumus, kas paredz- lai saņemtu mantojumu, viņai gadu jādzīvo muižā kopā ar visiem miljardiera radiniekiem, kas nebūt nav priecīgi par svešinieci. Muiža ir pilna ar slepenām ejām un uzdevumiem, kurus meklējot atklājas, ka Eiverijas dzīvība tiek apdrautēta. Bet aiz katra atrisinājuma, izrādās slēpjas arvien vairāk rēbusu, mīklu, zīmju un slepenu eju, kas padara visu vēl sarežģītāku. Tostarp pilni ar mīklām izrādās bagātnieka mazdēli, kas vilina ar savu izskatu un pievilcību.

 

Dženifera Linna Bārnsa uzrakstījusi bestselleru triloģiju jauniešiem, par kuru sajūsminās neskaitāmi lasītāji visā pasaulē. Gluži kā pieaugušo mega grāvējos, arī šeit atslēgas vārdi ir nabadzība un neticama greznība, kas ikdienas parasto cilvēlku ieved nezināmā pasaulē, kurā ne par ko nav jārūpējas un jāraizējas.

Papildus āķis, kas ievelk lasītāju lappušu atvarā, ir mīklas, kas kopā ar Eiveriju lasītājam ir jāatrisina. Un, brīdī, kad šķir pēdējās lappuses ar tornādo ātrumu, lai beidzot, beidzot saliktu pēdējos puzles gabaliņus, attopies, ka rakstniece tevi pamatīgi aptinusi ap stūri. Viss ir vēl neskaidrāks kā sākumā šķita un saproti, ka šī triloģija ir viens veselums- lai nonāktu pie atrisinājuma, nāksies vien ķerties klāt citām daļām. (Tāpēc ļoti ceru, ka tiks iztulkotas arī pārējās daļas, lai lasītāji nepaliktu uz vilšanās pauzes).

 

Šis romāns piemērots skolēniem un jauniešu literatūras cienītājiem, kuri nebaidās no šabloniem un kaut kur jau lasītiem sižetiem. Jo galu galā, lai arī ko meklētu apslēptu bestselleru plauktā, tie ir un paliek ātrie lapu šķīrēji, kurus lasītājs ar aizrautību aprij. Un tieši šo funkciju izpilda arī "Mantojuma lietas".

 

3.5 zvaigznes

 

Tulkotāja: Dace Andžāne

Izdevniecība: Latvijas Mediji

DSC_5024DSC_5024SK


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive