Simona Čehova "Francis no komposta kaudzes"

July 05, 2022  •  Leave a Comment

Simona Čehova

"Francis no komposta kaudzes" 2022

 

Simona Čechová
"František z Kompostu" 2020

  DSC_5523DSC_5523SK

Šeit tik ļoti iederas Skulmes citāts “Mēs visi esam sliekas, kurām jāirdina zeme”- mums ik vienam ir sava vieta uz zemslodes, tikai jāatrod savējā. Tieši tik vienkārši, bet gaužām sarežģīti- šis esības un dzīves piepildījuma aspekts. Reizēm tik ļoti gribētos, lai kāds pasaka priekšā- hei, tu taču esi slieka, tev ir tikai jāirdina zeme. Tā vietā mēs tēlojam kurmjus, skudras, gribas vēzināt neesošus spārnus, nest nepanesamus smagumus, savu laiku tērējot lietām, kas gluži vienkārši nav paredzētas mums. 

 

 

Šī burvīgā slovāku autores Simonas Čehovas bērnu grāmata stāsta par slieku puiku Franci, kurš meklē sevi un savu vietu, jo ilgojas pēc kā ilgojas ikviens no mums. Būt derīgam, noderīgam un piederīgam. Tajā pat laikā- grāmata izstāsta komposta būtību, tā veidošanu un nozīmi visā ekosistēmā, kas mūsdienās ir ļoti aktuāli- pievērsties zaļajai un ilgstpējīgajai domāšanai. Un, protams, kamēr pieaugušie/vecie prāti stīvējas ar ieradumu maiņu, bērni turpretim visas jaunās (labi aizmirstās vecās) lietas uztver par pašsaprotamu, ja tās iemācītas jau agrā vecumā. 

 

Grāmata ar pievienoto vērtību. Es ikreiz priecājos, kad iznāk šādas grāmatas, kas māca un reizē vizuāli iepriecina acis. Laiks ieviest kompostkaudzi!
 

Tulkotāja: Aiga Veckalne

Izdevniecība: Baltais Valis

DSC_5528DSC_5528SK


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive