Arnaldur Indridason "Klusēšana"

December 30, 2023  •  Leave a Comment

Arnaldur Indridason

"Klusēšana" 2023

 

Arnaldur Indriðason 
"Grafarþögn" 2021

 

AAA_8074AAA_8074SK

Viens no detektīviem visiem tiem, kuriem liekas, ka detektīvi jau vien tādi otrās klases šķidrā literatūra vien ir, kur nekas vairāk par slaktēšanu un līķiem nav sagaidāms. Ir vairāki iemesli, kāpēc es ieteiktu izlasīt vienu no ārpus Islandes zināmākajiem kriminālromānu autoriem ar grūti izlasāmu vārdu Arnalduru ( manas smadzenes rāda eroru un vienkāršo uz Arnoldu) Indridasonu.

Pirmkārt- šī ir viena no tām grāmatām, kur izmeklēšanas stāsts un noziegums ir otrā plānā. Šeit viss fokusējas uz pagātnes noslēpumiem, priekšplānā izvirzot drūmo atmosfēru, vēsturisko fonu un islandiskumu, lai ko arī tas nozīmētu.

Otrkārt- sociālās tēmas- vardabrība ģimenē, ietekme uz bērnu mentālo veselību un spēju izaugt no traumatiskās vides, ir tik spēcīgi aprakstītas, ka pat man liekas, ka no visa šī purva nav iespējams iznākt laukā dzīvam. Šeit ir tik daudz samudrītu likteņu, sāpju, ka jābrīnās, kā vispār kāds mazajā Islandē vēl ir pie skaidra prāta.

 

Treškārt. Islande. Islande. Islande. Atmosfēra, vide, interesanti vēstures fakti, kultūras un tradīcijas, kas saistās ar konkrētu paaudzi- neparasti un ļoti interesanti, gluži kā lasot vēsturisku romānu.

Ceturtkārt- ja tu gribi zināt, kas ir drūms romāns, nemeklē vairs tālāk. Šis ir tik drūms, cik drūms vien var būt. 

 

Lielisks. Mums vajadzēja tikai 20 gadus, lai uz Latviju atvestu romānu, kas ārzemēs sen jau apbalvots.

 

4 zvaigznes

 

Tulkotājs: Dens Dimiņš

Izdevniecība: Mansards

 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive