Rasa Dmuhovskiene "Skudriņa Kāpēcīte"

December 25, 2023  •  Leave a Comment

Rasa Dmuhovskiene

"Skudriņa Kāpēcīte" 2023

 

Rasa Dmuchovskiene

"Skruzdeliukas Nežiniukas" 2023

AAA_7842AAA_7842SK

Vai skudriņu Kāpēcīti gaidīji?

 

Mēsli, kakas, spiras, izkārnījumi, mēslu bumbiņas- vizuāli ziemīgie pastāstiņi paslēpj kādu vienojošu tematiku- te atradīsi dažādus interesantus faktus par dažādu dzīvo radību atstātajiem ekskramentiem. Un ne tikai.

Kad pirms pāris mēnešiem pamanīju, ka Lietuvā iznākusi jau 5 daļa bērnu iemīļotās skudriņas Kāpēcītes sērijā, nodomāju, cik gan žēl, ka šosezon latviešu auditorijai ies secen šis sniegotais izdevums, kas noskaņās tik ļoti atšķirās no iepriekšējām daļām. Pat, ja liekas, ka grāmatām nav sezonas robežas, vasaras svelmē lasīt par ziemas migu, ir pavisam savādāk, nekā kad aiz loga dauzās putenis. Taču tā jau nebūtu darbīgā skudriņa, kas nebūtu neticamā ātrumā attipinājusi arī uz Latviju, burtiski ierodoties pirms gada ziemīgākajiem svētkiem.

Arī šajā daļā skudriņa pilnībā atpelna savu Kāpēcītes titulu, dodoties ārpus skudru pūžņa ziemas karaļvalsts, lai satiktu arvien jaunus meža iemītniekus. Jautājumu lavīna apber gan satikto  meža karali alni, gan veiklo garausi un kuplasti vāveri, uzzinot ne tikai svarīgākos faktus, kas ļauj izdzīvot skarbos apstākļos, bet arī iepazīstoties ar zvēru ienaidniekiem. No piesnigušās ziemas stāsts aizved uz pavasari, kurā asprātības tiek viļātas kā vaboļu mēslu bumbiņas, jo kas var būt smieklīgāks par kaku jokiem. Un, kā izrādās, tad vasaras karstumā stārķi apkakā savas sarkanās kājas, lai aizsargātos no saules. Varbūt arī cilvēkpāriem jāpārziemo atsevišķi, lai atkal pavasarī satiktos, kā to dara uzticīgie stārķu pāri?

 

Skudriņas grāmatas ir katram kāpēcītim, lai uzzinātu interesantus faktus par dzīvajām radībām, dabu un pasauli. 

 

 

 

Mākslinieks: Gintars Jocjus

Tulkotāja: Jana Egle

Izdevniecība: Latvijas mediji
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive
January February March April May June July August (1) September October November December
January February March April May June July August September October (1) November December
January (7) February (11) March April May June July August September October November December