Rasa Bugavičute- Pēce, Sandis Pēcis "Puksītis"

December 25, 2023  •  Leave a Comment

Rasa Bugavičute- Pēce, Sandis Pēcis

Liene Vilmane

"Puksītis" 2023

AAA_7944AAA_7944SK

"Tu esi dikti jauks, un es esmu tavs draugs." 

 

 

Ziemassvētku laika gaidīšanas un gatavošanās stāsts, kura vārdus var gardi apviļāt mutē, saldi sasmaržot un priekpilni sadzirdēt.

Mazajam ežulim Puksītim svētku gabaliņi jāsaliek kopā kā jautājumu puzle, lai saprastu, kāpēc lietas jādara tieši tā un ne savādāk, kāpēc krustnagliņas tik labi smaržo, kāpēc nevedas piparkūku cepšana un, kur atrast pēdējā brīža dāvanas.

Emocijas stāstā iegūst fiziski taustāmu lielumu, kad Slinkums vēderā satiekas ar NEgribasspēku, lai uzdejotu prieka danci. Ikdienišķas lietas pārtop par sirsnīgām dāvanām un brīnumi notiek, ja pasaka paldies. 

 

Lai arī ežPuksīts ir mazs, viņā katrs var ieraudzīt gabaliņu sevis, kad jāpārvar nevarēšanas un negribēšanas kalni, lai ieraudzītu brīnmaino. 

 

Rasas Bugavičutes- Pēces un Sanda Pēča radais Puksīšstāts ir humoristisks, rotaļīgs un draisks, tajā pat laikā tas rada svētku noskaņu, to maģisko savu svētku radīšanas sajūtu. Jokus var burtiski vizualizēt, it kā tos stāstītu pati Rasa. Savukārt Lienes Vilmanes ilustrācijas ar grafiskajiem rakstu laukumiem, ieturēto toņgammu, papildina ezīšģimenes stāstu. 

 

 

Izdevniecība: Latvijas mediji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive
January February March April May June July August (1) September October November December
January February March April May June July August September October (1) November December
January (7) February (11) March April May June July August September October November December