Rēli Reinausa "Kā mans tētis atrada sev sievu"

June 30, 2023  •  Leave a Comment

Rēli Reinausa

"Kā mans tētis atrada sev sievu" 2023

 

Reeli Reinaus
"Kuidas mu isa endale uue naise sai" 2016

  AAA_4148AAA_4148SK

 

Es nezinu, kā viņi to māk, bet viņi to māk lieliski. Un es nevaru pat tev pateikt, kas ir tie viņi. Ja teikšu ārzemju rakstnieki, mani nomētās akmeņiem, bet, izņemot atsevišķus darbus, man diemžēl jāsaka, ka visi mani sajūsmas punkti aiziet kaimiņvalstīm un skandināvu rakstniekiem, kad mēs runājam par bērnu grāmatām. 

 

Atslēgas vārds šeit būtu- nesamudrīta grāmata- viegla, laba humora pilna, kas ne vienmēr liks skaļi atgāzt muti smieklos, bet liks smuki savilkt lūpu kaktiņus, kā princeses ikdienā trenē knikšus. Ļoti pozitīva, mūsdienīgi aktuāla un sirsnīga. 

 

12 gadus vecā Keita dzīvo viena pati ar savu tēti, bet viņas mamma ir nomirusi. Kad tētis sakaunējies paziņo, ka taisās vēlreiz apprecēties, Keita to sagaida ar aizrautīgu interesi, gatava arī iesaistīties. Ir tikai viena problēma, tētim jaunā sieva ir vēl jāsameklē. Kā izrādās tas nemaz nav viegls uzdevums, jo randiņi nāk ar dažādiem kurioziem.

Varētu likties, ka mammas nāve un tēta vientulīgā vecākošanās ir drūms sižets stāstam, bet igauņu autore Rēli Reinausa to ir padarījusi tik baudāmu, vieglu un pacilājošu, ka nevar nesmaidīt.

Man grūti spriest, kādā prizmā šo stāstu vērtē paši bērni, bet šī noteikti ir pieaugušo lasāmviela, kas izklaidēs un iepriecinās. Mums visiem ir cerības vai ne? Atrast savu otro pusi- pat, ja tev sen kā vairs nav 20. Galvenais- neatmest cerību!

 

4 zvaigznes

 

 

Tulkotāja: Daila Ozola

Izdevniecība: Zvaigzne ABC


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive