A.R.Torre "Baltie meli"

June 30, 2023  •  Leave a Comment

A. R. Torre

"Baltie meli" 2023

 

A. R. Torre
"The Good Lie" 2021

AAA_4167AAA_4167SK

Nogalināti seši jaunieši, bet septītajam izdodas izbēgt, norādot, ka vainīgais ir vietējais skolotājs. Taču Roberts- viena nogalinātā jaunieša tēvs līdz galam netic, ka skolotājs ir šerijveida slepkava- Asiņainā sirds un lūdz iesaistīties psiholoģei Mūrai, kura specializējas uz maniakāliem pacientiem, kas pastrādājuši noziegumus. Jo vairāk psiholoģe pēta notiekošo un notikušās slepkavības, jo vairāk viņai rodas šaubas, kurš šeit ir vainīgais. Un, kāpēc gan sērojošais tēvs būtu ieinteresēts pārstāvēt sava dēla slepkavu?

 

"Baltie meli" noteikti nebija mana mīlestība no pirmā skata (lasīt- lappuses), jo pirms ilgāka laika biju iesākusi šo audiogrāmatu un nopauzējusi, tomēr nolēmu dot grāmatai vēl vienu iespēju, ņemot vērā augsto vērtējumu goodreads platformā. Jāsaka, ka šis ir rimts trilleris ar vietām drūmiem aprakstiem un vērsts uz psiholoģisko analīzi, personību raksturojumiem un izvērtējumiem. Palēnām grāmata ieskrienas un sāk parādīties arvien vairāk šaubu no manas puses, liekot mežģīt galvu, kas šeit vispār notiek, palēnām arvien vairāk samežģījot stāstu. Šis noteikti ir pavisam savādāks trilleris salīdzinot ar tiem psiholoģiskās spriedzes darbiem, kas skrien ātrāk kā ātrvilcieni, izlaižot atelpas pieturas, bet tas nenozīmē, ka šis darbs ir paredzams un ātri atkožams, jo galu galā tas atstāja mani ar neskaitāmiem jautājumiem. Man pietrūka spriedzes un satricinājuma, kas loģiskāk spētu izskaidrot pavērsienus.

 

Trileris par sērijveida slepkavībām, ko izbaudīs tie lasītāji, kam patīk analizēt nozieguma psiholoģisko gaitu, tajā pat laikā nebaidās no apsēstiem un trakiem personāžiem grāmatu lappusēs. 

 

3.8 zvaizgnes

 

 

Tulkotāja: Renāte Kārkliņa

Izdevniecība: Latvijas mediji


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive