Ingvars Ambjērnsens "Samsons un Roberto"

July 04, 2023  •  Leave a Comment

Ingvars Ambjērnsens

"Samsons un Roberto" 2013

 

Ingvar Ambjørnsen
"Samson & Roberto" 1998, 1999, 2000

AAA_4262AAA_4262SK

 

FANTASTIKO!

 

Aiz loga lietus jau pārdesmit minūtes sitas pret bibliotēkas logiem un es daļēji esmu iesprostota šajās mīlīgajās telpās starp bērnu grāmatu plauktiem. Tie nu gan ir ērmīgi ilustrāciju skeči, es nodomāju, pētot grāmatu dziļi plauktā, ko nekad iepriekš vēl nebiju manījusi. Šis varētu būt kas amizanti labs, un intuīcija mani nepievīla- neglītais suns Samsons un prātīgais kaķis Roberto mani sajūsmināja un sasmīdināja no pirmajām lapām. Tik neviltoti dzīvīgi, burveklīgi un fantastiski. Ērmoti valdzinoši ir visi dzīvnieku tēli, kuriem piemīt cilvēciskas īpašības un netikumi.

Pilsētas nomalē nožēlojamā būdelē badu cieš Samsons ar Roberto, līdz kādu dienu pastnieks atnes neticamu vēsti- nezināmais tēvocis Rintintajs ir atstājis mantojumā pansiju Fjordglētu. Nezinot, ko gaidīt un kā šo mantojumu vērst par labu, abi pārceļas uz laukiem un mēģina savest kārtībā pa pusei nopostīto ēku. Drīz vien pie viņiem ierodas pirmie viesi...

Grāmatā "Samsons un Roberto" ir apkopotas veselas 3 kaķa un suņa piedzīvoja grāmatas- "Tēvoča Rintintaja mantojums", "Trakie džeki", "Pātera Pjetro noslēpums", jāatzīst, ka vissmieklīgākā man likās pirmā daļa, bet tas nenozīmē, ka arī turpinājumi būtu mazāk nozīmīgi- var tikai apbrīnot norvēģu autora fantāzijas izvirdumu, izgudrojot arvien ērmīgākus un amizantākus notikumus, kas tik lieliski saderas ar mākslinieka Pēra Dībvīga tušas zīmējumiem.

 

Izbaudīju, izsmējos un sapriecājos!

 

4+ zvaigznes

 

Ilustrācijas: Pērs Dībvīgs

Tulkotāja: Jolanta Pētersone

Izdevniecība: Liels un mazs

 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive