Kirana Milvuda Hārgreiva, Toms de Frestons "Džūlija un haizivs"

August 08, 2023  •  Leave a Comment

 

Kirana Milvuda Hārgreiva, Toms de Frestons

"Džūlija un haizivs" 2023

 

 

Kiran Millwood Hargrave,  Tom de Freston

"Julia and the Shark" 2021

AAA_5584AAA_5584SK

"Tas bija kaut kas akls un skaists, un biedējošs, tāds, kas nirst cauri tumsai, cauri vēsturei, cauri mūsu bākai un maniem sapņiem." (172.lpp.)

 

"Tu esi skaista visos niekos, sīkumos.."- tā man gribas teikt par šo grāmatu. Grāmatu, kuru paņemot rokā, klusām jānopūšas, cik tā ir skaista, cik apmīļota, cik izlolota. Fascinējoša visās lappusēs, krāsu kombinācijās, ilustrācijās, detaļās, niansēs. FANTASTISKA. Tāda, kādu man pašai gribētos sarakstīt. (:D)

 

Vai nav skaists kopdarbs rakstniecei un māksliniekam, kas ir pāris arī dzīvē?! Toma de Frestona melni dzeltenās pludinātās ilustrācijas dramatizē pašu stāstu, ienes tajā dziļāku dimensiju, spēlējas ar gaismēnām, sapludinot reālo ar nenotverami gaistošo. Sapņu pasaule, kurā nav nospraustas realitātes līnijas, spēlējas ar fiziskajiem lielumiem, viscaur ievijot debessputnu un okeānhaizivs elementus. 

Lielisks ir pats stāsts par desmitgadīgo Džūliju, kura uz pāris mēnešiem ar ģimeni pārceļas no Kornvalas un ziemeļu salām, kur, kamēr tētis darbojas ar bākas sistematizāciju, mamma dodas okeānā meklēt teiksmaino Grenlandes haizivi. Kamēr vecāki ir aizņemti savos strīdos un darbos, tikmēr Džūlija savu vientulību ar kaķi Nūdeli mēģina kliedēt, sadraudzējoties ar vietējo puisi Kinu.

Un lieliskas ir ilustrācijas, no kurām nav iespējams atrauties. Okeāna radības, bākas un emociju viļņi ir vētraina kombinācija varenam stāstam. Kiranai Milvudai Hārgreivai tas ir izdevies par visiem 100%.

 

 

Maziem, lieliem un visiem pa vidu! Vecākiem, skolotājiem, skolēniem, radiniekiem un kaimiņiem. "Džūlija un haizivs" laužas ārā spēcīga grāmatmīlestība, kurā noslīpētās detaļas spēj ieraut gan dzelmē, gan parādīt visspožākās zvaigznes. Viss, kas saskatāms ārpusē, un viss, kas tikai ar maņām uztverams iekšpusē- trausls, rets un mežonīgs, kā cilvēka prāts.

 

"Džūlija un haizivs" runā par tādām notpietnām tēmām kā bulijings, pašnāvība, bipolārie traucējumi, šķiršanās un tuva cilvēka zaudējums.

 

5 zvaigznes no manis dāvāju neizdibinātajam okeānam. 

 

"Tā bija atbilde uz mammas tumsu, tas, kas viņu tur bija ievedis un varēja atkal izvest ārā." (173.lpp)

 

 

Tulkotāja: Renāte Punka

Izdevniecība: Jānis Roze


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive