Aleksandra Runde "Ko darīt, ja esi kails pilsētā. Rokasgrāmata"

September 02, 2023  •  Leave a Comment

Aleksandra Runde

"Ko darīt, ja esi kails pilsētā. Rokasgrāmata" 2023

AAA_6129AAA_6129SK

 

Aleksandru Rundi esam iepazinuši ne vienā vien bērnu ilustrāciju grāmatā, rotaļīgi raibajos un ekspresīvajos "Burmemme", "Radio Popovs", "Gads, kad ieradās bites" (un daudzās citās) zīmējumos.

"Ko darīt, ja esi kails pilsētā. Rokasgrāmata" ir Rundes maģistra darbs, kura ietvaros tapušas ilustrācijas un teksts rokasgrāmatai, kā arī skulptūra. Iztēlojies, ka atrodies pilsētā gluži kails. Kā rīkoties, ko darīt? Slēpties, doties uz nūdistu pludmali, piezvanīt mammai vai ļauties kailmodeles darbam? Šajā miniatūrajā grāmatiņā atradīsi 23 ieteikumus rīcības plānam. Tā, ka nākamajā reizē, atrodoties kailam pilsētā, tev nebūs jādomā, ko iesākt, atliks tikai izvēlēties piemērotāko  variantu.

Runde humoristiskā un asprātīgā veidā izspēlē kailsituācijas, kas racionāli iederās neierasti ierastās situācijās, atkarībā, kādā vidē un sociālajā grupā atrodamies. Nosapņots scenārijs, sapnis, kuras centrā ir pati māksliniece Aleksandra. 

Kailums šeit ir atrodams gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Atkailināties, būt neaizsargātam, izģērbtam, atklāties, būt viegli ievainojamam. Neordinārā situācijā spēt atrast sev vispiemērotāko risinājumu, lai spētu baudīt dzīvi, būt pašam sev, nebaidīties izcelties, būt ārpus pūļa. 

 

Miniatūrs mākslas darbs, kurš ar humoru ļaus paraudzīties uz cilvēku kailumu. Gan fiziski ārējo, gan iekšējo. Grāmata kā daļa performances, kurā katrs atkailinās pēc savas uzdrīkstēšanās. 

 

Izdevniecība: Jānis Roze
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive
January February March April May June July August (1) September October November December
January February March April May June July August September October (1) November December
January (7) February (11) March April May June July August September October November December