Ilmars Tomusks "Izmeklētāji no 3.a"

September 03, 2023  •  Leave a Comment

Ilmars Tomusks

"Izmeklētāji no 3.a" 2023
 

 

 

Ilmar Tomusk,  Hillar Mets
"Kolmanda A kriminalistid" 2015

Kriminalistid #1
AAA_6103AAA_6103SK

 

Tīna pēc vecāku nāves ne tikai dzīvo kopā ar sava brālēna Mada ģimeni, bet arī mācās ar viņu kopā 3.a klasē, kur pēc kāda atgadījuma abi ieguvuši iesaukas Krikse un Kraksis. Kad skolā tiek stāstīts par senām grāmatām inkunābulām, abi bērni atceras, ka līdzīgu grāmatu, kas saņemta mantojumā no tantes,  tētis gribējis izmest laukā. Lai arī ne tik sena kā inkunābula, vecā, labi saglabājusies bībele izrādās gana vērtīga, lai to pamanītos kāds nozagt. Tā nu aizsākas spraigais izmeklēšanas stāsts, kurš igauņu bērnus aizved uz kaimiņvalsti Somiju, lai sekotu ļaundariem pa pēdām un atgūtu ģimenei piederošo mantojumu. 

 

Igauņu bērnu rakstnieks Ilmars Tomusks šajā izmeklēšanas sērijas pirmajā grāmatā aizrautīgi un ar humoru radījis bērniem saprotamu un viegli uztveramu detektīvu, kurā ir gana spilgti varoņi, spraigi notikumi, neparasti pieaugušie un pavedieni, kurā lasītājs var iepazīties ar nezināmiem terminiem un neparastiem faktiem. Grāmatā caurstrāvo sirsnība, taisnība un labestība, jo, neskatoties uz dažādiem šķēršļiem, viss atrisinās, kā tam būtu jāatrisinās vislabākajā iespējamajā variantā. 

Lai arī grāmata ir gaiša, pozitīva un izpalīdzības pilna, autors nav baidījies no tādām skarbām tēmām kā nāve, vecāku zaudējums un nabadzība, ko var atpazīt detaļās, neaizēnojot iespēju sevi pilnveidot un pierādīt mācībās. 

 

Dinamisks bērnu detektīvs mazajiem sākumskolēniem, kuri paši jau prot lasīt. 

 

 

Ilustrācijas: Hillars Metss

Tulkotāja: Daila Ozola

Izdevniecība: Pētergailis


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive