Katri Kirkopelto "Mollis"

January 15, 2024  •  Leave a Comment

 

Katri Kirkopelto

"Mollis" 2023

 

Katri Kirkkopelto
"Molli" 2013

AAA_8164AAA_8164SK

Ja liekas, ka Mollis ir varen jocīgs tēls, kuru aprakstīt vien nepietiek ar pāris vārdiem, tad paskaties, kādi ir pārējie tēli. Ar Molli somu ilustratore un grāmatu autore radījusi ne vien neparastu un varen labestīgu personāžu (dzīvnieku? radību?), bet veselu alter pasauli, kurā ir dažādi mošķīgi radījumi, bet tikai tajā labākajā nozīmē- kustoņi lidoņi ar milzu acīm un astēm, pasaku putni, sīki un resni, spalvaini un pūkoti, astaini un ausaini radījumi- ikvienam ir kas neparasts, kas ļauj izcelties uz mums ierasto dzīvbūtņu fona.

 

Kādu dienu mazais Sisu, kurš neprot vēl lasīt, ielavās dārzā ar neskaitāmām aizliegumu zīmēm un pieklauvē pie milzu mājas, kurā mitinās vienpatīgais Molli. Lai kā arī sirds dziļumos neparastajai radībai Mollim gribētos iemantot draugu, viņa dzimtā nav ierasts draudzēties un smaidīt. Tomēr Mollis neatmet cerības, ka mazais Sisu viņu varētu atkal apciemot.

 

Pateicoties neparastajām radībām, grāmata ir ļoti sirsnīga, piemīlīga un sirdi sildoša, tāda, kuru bērni iemīļo un vēlas atgriezties pie stāsta arvien no jauna. Lieliskas ziņas ir tās, ka somu bērni tik ļoti iemīļojuši šos tēlus, ka iznākušas daudz citas daļas šajā sērijā, atliek vien gaidīt, ka tās tiks iztulkotas arī pie mums.

Mollis ir plauktā uz palikšanu.

 

4+ zvaigznes

 

Tulkotāja: Maima Grīnberga

Izdevniecība: Helios


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive