Adam Silvera "History Is All You Left Me"

January 15, 2024  •  Leave a Comment

Adam Silvera

"History Is All You Left Me" 2017

AAA_8128AAA_8128SK

 

"You used our love against me. Now I'm using your love against you." (225.lpp.)

 

Grūti pastāstīt savas sajūtas, kaut mazliet neiebraucot tajā spoileru garnējumā, tāpēc aizver acis, ja nevēlies sabojāt sev pilnīgas neziņas druskas.

 

Teikšu kā ir- man ir tik kontroversālas sajūtas lasot šo darbu, ka nesaprotu, kā vispār to vērtēt. Priekš sevis, ne kāda cita. Nezinu, par kādu paradīzes nostūri autors raksta, man zināmajā pasaulē nav viss tik ideāls. Kurā pusaudžu vecāki ir tik pieņemoši, kurā zēni spēj izteikt jūtu pasauli tik dziļi, skaisti un detalizēti, kurā gatavi strādāt pie mentālās veselības kopā ar terapeitiem utt. Un tad ir tā otra- skumji sentimentālā puse, kurā ir pusaudzības ārprāts ar trakojošiem hormoniem, mīlestības robežu meklēšanu, drātēšanās dēļ mirkļa burvības, atriebības vai pamēģināšanas alkām. Un tā tas vienā katlā vārās, līdzi ceļot arī manu neapmierinātības termometru. Vienīgais dzesētājs, kas ik pa brīdim mani nomierina, ir bezgala skaisti teikumu virknējumi, it kā remdeni šabloniski, bet tajos gribas iegrimt kā dzelmē un veldzēties.

Kā jau vēsta aprasts, mēs visi zinām, ka Grifins ir zaudējis labāko draugu un pirmo mīlestību Teo. Bēru ceremonijā viņš satiek Teo mīļāko, meklējot jebkuru atmiņu drumstalu pēc mirušā drauga, ko varētu izgaršot, lai pēc iespējas ilgāk izdzīvotu savas neremdināmās zaudējuma sāpes. Kā ceturtais ritenis un tomēr svarīgs balsts Grifina un Teo draudzībā ir Veids. Ir daudz emociju verbalizēšanas, atmiņu par kopā piedzīvoto un apkārtējo nebeidzama Teo pielūgsme. 

Mūsdienu sižeta līnija ir interesanti veidota- kā Grifina saruna ar Teo.

 

Grāmata mazlietiņ atgādina nebeidzamo ciešas draudzības piņķeri Gabrielles Zevinas grāmatā "Tomorrow, and Tomorrow, and Tomorrow", kas man atstāja tieši tādas pašas sajūtas- nekādas- pilnīgi tukšumu. TUKŠUMU. Grāmata, kura man teica, lai sagatvoju kabatslakatiņus.

Es saprotu, kāpēc daudzus šis traģiskais stāsts saviļņo un aizkustina, bet manī visu laiku saceļas iekšējais pusaudzis, kas vienkārši netic šai autora radītajai Young Adult paradīzei. 

 

Iespējams būsi dzirdējis par autora slaveno darbu "They Both Die at the End", bet pēc šī es nemaz nezinu, vai ķeršos klāt. 

 

 "Being my own rock is promising, but it would be a huge lie if I didn't admit that becoming a mountain with someone else could be equally rewarding." (279.lpp)

 

 

"We were something, but history isn't enough to keep something alive forever." (225.lpp)

Izdevniecība:      Simon & Schuster      


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive
January February March April May June July August (1) September October November December
January February March April May June July August September October (1) November December
January (7) February (11) March April May June July August September October November December