Šana Gilberta "Viņa sāka pirmā"

March 04, 2024  •  Leave a Comment

 

 Šana Gilberta

"Viņa sāka pirmā" 2024

 

Sian Gilbert
"She Started It" 2023

AAA_9454AAA_9454SK

Aizvainojums ir kā ievainots meža zvērs, kas satrakojies paliek bīstams ne tikai apkārtējiem, bet arī pašam sev.

 

Trakumu var izmērīt romāna lappusēs, un šeit tas ir vairāk kā 400 lappušu garumā. Neprāts kā trakumsērga iemājojis ikvienā no varoņiem un tiek nodots no vienas personas uz citu, saindējot atmosfēru, vidi un sižetu. Inde burtiski sūcas caur vārdiem no ikviena personāža. Čūsku samits uz izolētas salas tirkīzūdens pielietās pludmalēs, jo šajā trillerī nav neviena patīkama personāža. Pat skolas laikā apsmietajai Popijai nav daudz patīkamu rakstura šķautņu, kuru dēļ gribētos just līdzi. 

 

Četras skolas laika draudzenes, saņem ielūgumu no kādreizējās apceltās skolasbiedrenes Popijas uz pilnībā apmaksātu ekskluzīvu vecmeitu ballīti Bahamu salās. Lai arī skolas laika pāridarījumi nav izrunāti, ielūgums ir pārāk vilinošs, lai atteiktos. Ierodoties izolētajā salā ātri vien atklājas, ka skolas laika aizvainojums nav zudusi no Popijas atmiņas. Kā izpirkt pagātnes grēkus, kad atklājas, ka ikvienai no draudzenēm ir savi netīrie noslēpumi, kas noglabāti dziļi skapī?! Paradīzes nostūris drīz pārvēršas par elli.

 

Visslielākais grāmatas mīnuss ir paredzamība. Grūti runāt par intrigu, ja no paša sākuma ir skaidri saprotams, uz kuru pusi ved mūs šie notikumi. Ikviens autores pasniegtais elements ir kā sarkans karogs uzmanīgam trilleru lasītājam, jo viss šķiet jau kaut kur lasīts, it sevišķi tiem, kas lasījuši Agatas Kristi darbu "And Then There Were None". Tāpat arī varoņu rīcībai bieži iztrūkst racionāla apsvēruma, atliek vien pieņemt, ka autore vairāk spēlējas ar ārprāta kārtīm, neliekot izskaidrot to visu ar skaidru prātu. Jāsaka gan, ka beigas pārsteidza pat mani, jo neiespējamo padarīt par pašsaprotamo, ir jāprot. 

Grāmata sarakstīta, dodot balsi katrai no piecām varonēm, kas ar laiku rada apmulsumu, par kuru personu es lasu šobrīd.

 

Visiem tiem, kuriem patīk trakulīgi psiholoģiskie trilleri, slēgtas salas detektīvi un skandalozi Tv šovi, kuros uz sevi centrētas personas klūp viena otrai matos, mēģinot noslēpt savus patiesos nolūkus. Vēlams lasīt kopā ar popkorna bļodu, jo noslēpumu it tik daudz, ka nāksies uzdzert džinu, lai to visu sagremotu. 

 

 

 

3 zvaigznes

Tulkotāja: Ieva Zālīte  

Izdevniecība: Latvijas mediji


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive