Solvita Velde, Dace Krēsliņa "Garšīgie stāstiņi"

April 30, 2024  •  Leave a Comment

Solvita Velde, Dace Krēsliņa

"Garšīgie stāstiņi" 2024

20240429-AAA_100620240429-AAA_1006SK

 

Kas kopīgs rakstniecei Solvitai Veldei un māksliniecei Dacei Krēsliņai?

 

Atbilde slēpjas Solvitas un Daces grāmatās- tā ir mīlestība pret kaķiem. Mājas mīluļi- drosmīgi un rotaļīgi, tāpat kā ikdienā spēlējas arī bērnu grāmatu lappusēs. Šis vienojošais elements ceļo no lapas uz lapu, piešķirot četrkājainajam draugam cilvēcisku raksturu, aicinot raibajās ilustrācijās meklēt kaķi Koko.

 

Cik interesanti, kā pasteļtoņi spēj radīt intensīvu krāsu saspēli, raibi koši, bet tajā pat laikā katra par sevi šī krāsa ir maiga, neuzbāzīga un ļoti dzīvespriecīga. 

Katram dārzenim un auglim ir sava krāsu gamma, savā starpā spēlējoties pretkrāsām, bet, par spīti visam, radot ļoti pievilcīgu un detalizētu krāsu miksli, liekot pētīt, iedziļināties un izbaudīt.

Tieši ilustrācijās slēpjas humors, rotaļīgums un paralēlais stāsts, kas attaino ne tikai interesantus faktus par ikdienā ģimenē patērētajiem pārtikas produktiem, bet arī apspēlējot kaķa Koko asprātīgās etīdes. 

 

Bērni lasīja gan paši, gan arī lūdza, lai es palasu priekšā, grāmata tika arī tulkota tētim lietuviski, liekot minēt dārzeņu svaru, garumu- izrādās ikvienam no pieminētajiem augļiem, ogām un dārzeņiem ir sava vieta Ginesa rekordu grāmatā. Ar baudu klausījos solījumos "šo varētu pagatavot", ar cerību, ka brīvdienu rītos tiks pasniegtas brokastis gultā.

 

Izzinoša grāmata bērniem ar ievelkošām un gardām ilustrācijām, kas atgādina, cik nozīmīgi ikdienā ir ēst dārzeņus, ogas un augļus.

Bērniem ļoti patika. 

 

 

4 zvaigznes

 

Izdevniecība: Baltais valis
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive