Jurica Pavičičs "Sarkanais ūdens" 2024

May 02, 2024  •  Leave a Comment

Jurica Pavičičs

"Sarkanais ūdens" 2024

 

Jurica Pavičić 

"Crvena voda" 2017

20240429-AAA_104420240429-AAA_1044SK

 

Jo dziļāk ezera dzelmē, jo vairāk dzīvības ieelpas zaudējam. 

 

Grāmata, kas žanru miksļa dēļ piesaistīs dažādus lasītājus. Un ne velti. Šeit rūdītākie kriminālromānu šņakstinātāji atradīs spraigu izmeklēšanas prāta mežģi, kas līdz pašai pēdējai lappusei neliks mieru un urdīs ar neskaitāmiem pavērsieniem. Vēstures arhelasītāji mazlietiņ varēs iekāpt ar vienu kāju 90to gadu grandiozajās pārmaiņās, kas skāra Dienvidslāviju. Savukārt dramatisko stāstu meklētāji šeit tiks saplosīti līdz ar ciemata varoņiem, jo "Sarkanais ūdens" nav tikai par 17 gadīgo Silvu, kura pēc ballītes nepārnāk mājās, vai par ģimeni, kura savās sērās un izmisumā pieņem daudz pārsteidzīgu lēmumu. "Sarkanais ūdens" ir par veselu ciemu- pārmaiņu dzirnakmeņos, traģēdijas priekšvēsturē un neskaidrās nākotnes priekšā. 

 

Romāns ir piesātināts ar drūmi skumjām emocijām, kas sākumā nemanāmi, bet arvien dziļāk lien aiz ādas, piesūcas kā dēles un izsmeļ lasītāju pilnīgi tukšu.

Latviski tulkotu horvātu romānu nav daudz, tāpēc jo interesantāk bija piedzīvot līdzības un atšķirības. Tomēr sarežģītā vēsture, valsts sabrukums un cilvēciskās skumjas ir kaut kas pazīstams arī mūsu mentalitātē. 

 

Tieši kriminālromāni ar drāmas piešprici jeb sociālie detektīvi ir tie, kas mani uzrunā šajā žanrā. Tie ne tikai uztur lasītāja pulsu paaugstinātu, liek minēt mīklas un risināt noziegumu, bet arī attaino sociālās problēmas, iztirzājot psiholoģiskos aspektus varoņu dzīvē. 

 

Grāmata, kas neliks mieru. Iesaku!

 

4 zvaigznes

 

 

Tulkotājs: Dens Dimiņš

Izdevniecība: Latvijas mediji


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive