Volfs Erlbruhs "Pīle, Nāve un tulpe" 2024

April 05, 2024  •  Leave a Comment

Volfs Erlbruhs

"Pīle, Nāve un tulpe" 2024

 

Wolf Erlbruch
"Ente, Tod und Tulpe" 2006

AAA_0115AAA_0115SK

 

Vai arī tev ķiršu koku galotnē visādas domas galvā domājas? Nu, piemēram, par to, ka, ja tevis nebūs, nebūs arī pēc kā skumt. Iespējams, tu nekad nemaz neesi uzrāpies ķiršu koka galotnē, tāpēc tev tādas domas ne prātā nenāk. Bet Pīle ar Nāvi ķiršos ne to vien izdomā.

Vai drīkstu atzīties, ka tieši šādas grāmatas es mīlu- skumji skaistas, kur vietām ietašķījies melnais humors, vietām vajag notraukt mazu asaru no acu kaktiņiem, vietām pabēdāties un skaļi noelsties. 

Nāve melnās čībiņās, kurai arī reizēm gribas tikt sasildītai, kura nolasa domas, aprunājas un prot arī skumt. Jo tāda taču ir tā dzīve. Ar nāvi tepat līdzās.

 

Ekselenti skaisti savā kristāldzidrajā patiesībā, vienkāršībā. Nekautrīgi atklāti un reizē mierinoši. Līdz aizkustinājumam patiesi.

 Ja vērīgi ieskatās, tad var pamanīt, ka tās nav vienkārši ilustrācijas- attēli ir izgriezti un ienes stāstā papildus dimensiju. Lakoniskas krāsas melnbaltajā grafikā.

 

Vācu mākslas klasiķa Volfa Erlbruha darbi apbalvoti ar neskaitāmām balvām, tai skaitā- Hansa Kristiana Andersena un Astridas Lindgrēnes memoriālo balvu.

 

5 zvaigznes

 

Tulkojusi: Signe Viška

Izdevniecība: Liels un mazs
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive