Zane Nuts "Saplēstā kokvilna"

June 10, 2024  •  Leave a Comment

Zane Nuts

"Saplēstā kokvilna" 2024

 

Vasara (2 of 1)-2Vasara (2 of 1)-2SK

 

Ko lai saka! Pārsteigums pēc pārteiguma. Daudzi pagriezieni, lai arī it kā romantisko filmu un grāmatu apviļāti un zināmi, nāca negaidīti un pārsteidzoši.

Tikai viens allaž paliek tikpat pamatīgs un izturīgs kā omes bumbierenes- tā ir Ditas spēja šaut laukā kā no lielgabala visu, kas ienāk prātā, uzdot visnekautrīgākos un intīmākos jautājumus citiem, kā arī iekulties dažādāsdivdomīgās vai kuriozās situācijās. Dita ir nepārspējama savā vienkāršumā un jancīgumā, liekot lasītājam brīžam mulst un skaļi izpaust emocijas varones vietā. Tikpat spilti ir autores izteikumi un metaforas, nebaidoties izvilkt laukā ikdienišķi pašsaprotamo, kas bieži sabiedrībā tiek noklusēts, kautrējoties un kaunoties. 

 

"Ditas zarnas sautraukumā noraustījās" (102.lpp.)

 

Pirmā daļas nobeigums mani gandrīz nobeidza, jo tas ir ārpus manas komforta zonas, lai kādi arī dzīvē nebūtu miljons gadījumi ar piemēriem. Grūti paskaidrot savas emocijas nespoilojot, tāpēc atturēšos ielīst detaļās, vien atklāšu to, ka, lai arī "Saplēstā kokvilna" uzņēma lēnu un rimtu gaitu sākumā un likās, visi pārsteiguma momenti un draivs ir izspēlēti pirmajā daļā, man iepatikās šī Ditas dzīves epizode un es ar baudu izrāvu cauri atlikušo pusi. Mazliet romantikas arī tik neromantiskām būtnēm ir vienkārši skaisti. 

 

Pirms kāda laika Zane Nuts Instagram platformā uzdeva jautājumu, kādu dāvanu dāvināt bijušajam vīram kāzās. Mans ieteikums atrada vietu arī grāmatas lappusēs, pierādot, ka dzīve mazajā Latvijā, kur vienam otru ir iespējams iepazīt arī dzīvē, saikni starp autoru un lasītāju padara iespējamu. Man tas liekas superīgi, ka autoriem interesē arī lasītāju viedoklis, izvēloties grāmatas vāku dizainu vai tādās niecīgās niansēs kā ideju ģenerēšana. Nākamreiz jātaisa grāmatas scenāriju darbnīca, kurā piedalās autori, lasītāji, ilustratori, veidojot skices un sižetu attīstīšanu aktīvā kopdarbā. 

 

 

Zanei izveidojies savs lasītāju un cienītāju pulciņš, kas gaida ikvienu jaunu darbu, kas tiek radīts apskaužamā ātrumā. Zinot Zanes eksplozīvo un radošo enerģiju, paliek aktuāls jautājums, cik interesanti Zanei būs radīt arvien jaunus darbus. Iespējams, ka mēs sagaidīsim jaunus pārsteigumus no autores. 

 

 

Izdevniecība: Latvijas mediji
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive