Līga Rozentāle "Žū- žū. Miega pelēns"

October 03, 2021  •  Leave a Comment

Līga Rozentāle

"Žū- žū. Miega pelēns" 2019

DSC_1169DSC_1169SK

"Velc pelīte saldu miegu mazajam bērniņam...", kurš gan nav dzirdējis šo skaisto miega dziesmiņu skanam vakaros, vai varbūt pats dziedājis šūpuļdziesmu aijājot savu mazo kunkulīti. Bet kas tad īsti ir tā par pelīti, kas velk to miegu?! Folklorā ir savas versijas par šo miega dziesmiņu, bet Līga Rozentāle ir radījusi savu versiju, kura iedvesusi vizuālu dzīvību ar Agijas Stakas ilustrācijām. 

Peļu ģimenei piedzimuši seši pelēni, bet viens no tiem ir pavisam savādāks. Melns, bez nadziņiem un dzeltenu pušķīti astes galā. Laikam ejot, peļu brāļi un māsas iemācās prasmīgi palīdzēt saimei dažādos darbos, bet savādais Žū-žū pelēns, kurš ir nosapņojis savu vārdu, mēģina saprast savu sūtījumu un nozīmi. Satiekot miega rūķi, pelēns uzzina par noslēpumaino miega pasauli un savu vietu tajā.

 

Sirsnīgā pasaka ar mīlīgām ilustrācijām priekš pašiem mazākajiem uzburs brīnumainu pasauli, kurā katram ir savs īpašais uzdevums, kā arī vieta neierobežotai fantāzijai. Grāmatiņa ir kā radīta pirms došanās uz čučumuižu, lai mazos bērnus varētu vieglāk nolikt gulēt.

 

 

Izdevniecība: Apgāds Zvaigzne ABC

DSC_1173DSC_1173SK

DSC_1174DSC_1174SK
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive