Līga Rozentāle "Vislabākā vasara"

September 30, 2021  •  Leave a Comment

Līga Rozentāle

"Vislabākā vasara" 2021
 

DSC_1041DSC_1041SK

Vai atceries savas vasaras?! Vai arī tu vasarās devies uz laukiem un iepazini dabas neizmērojamās škautnes? Tā noteikti bija tava labākā vasara. Bērnības vasara. 

 

Smīņājošs lietus izsūcies cauri rudens drēbju kārtai, pirmsapkures sezona ir tas posms, kad nav atšķirības- esi istabā vai laukā- tā vien gribas ar kūpošu liepziedu tēju rokās palīst zem pufīga pleda un klausīties, kā smagās lietus lāses ar skaļu plīkšķi atsitas pret palodzi. Izaugušajiem tādos rudens vakaros vasara liekas tik tāla un neaizsniedzamam, tāpēc lieliskākais veids, kā ielaist sevī siltas atmiņas, ir ļauties kādam sirdi sildošam stāstam, jo nekas nevar būt saulaināks par bērnības vasaru. Gluži vienkārši bērnībā vasara ir vislabākā.

 

Tieši šādu - vislabāko vasaru ir uzbūrusi Līga Rozentāle- iedvesmojoties no saviem un māsas bērniem, kuri kopā piedzīvojuši skaistas vasaras laukos pie vecvecākiem. Sāra, Īve, Alīse un Miks atbraukuši vasarā pie omes un opja. Lielajā teritorijā ar mežu, dārzu, dīķi un mājdzīvniekiem ir tik daudz kā neiepazīta, tāpēc ik dienas mazie uzzina tik daudz kā jauna, iekuļoties raibraibās situācijās.

Uzbāzīgi dzēlīgās lapsenes, kaitniecīgie kolorado kāpuri, bīstamais dīķis, spocīgā siltumnīca, izturīgais cālēns ir tikai daži no piedzīvojumiem, kuros nonāk ziņkārīgie bērni. Vasarā notiek tik daudz kā aizraujoša, neparasta un pirmreizīga. Galu galā- tieši tāda ir vislabākā vasara. 

 

Grāmatas vērtība ir pamācošā informācija pēc katra stāstiņa- vēstot, kā rīkoties negaidītās situācijās. Tāpat arī radītas bērniem viegli uztveramas informatīvas ilustrācijas, kā rīkoties ir droši un nedroši. Informatīvais materiāls tapis sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālistiem- ne velti katru vasaru parādās ziņojumi par gūtajām traumām- apdegumiem, lūzumiem, saindēšanās gadījumiem. Tas nav nekāds jaunums, ka visbiežāk bērni iegūst traumas tieši vasaras brīvlaikā. Tāpēc šī grāmata ir lielisks palīgs, kā kopā ar savām atvasēm, vai skolas solā/bērnudārzā kopīgi diskutēt, kā rīkoties atblistoši situācijai, lai svešā vidē izvairītos no traumām un nelaimes gadījumiem. Piedevām grāmatai nav aktualitātes termiņa, ik katru gadu arvien no jauna pieaugušajiem jāizrunā drošības noteikumi, lai brīvlaiks arī paliktu par skaistākajām bērnības atmiņām. 

 

 

Šī ir jau trešā grāmata, ko radījusi Līga Rozentāle, ja neesi vēl iepazinies/usies ar viņas daiļradi, droši meklē mīlīgo miega pelītes stāstu pašiem mazākajiem "

Žū-žū. Miega pelēns", kā arī lielisku izglītojošu stāstu par 11.novembra notikumiem "Dāvana Latvijai", kurai pieejams arī uzdevumu/radošo darbu pielikums "Apsveic Latviju".

 

Grāmatiņa piemērota pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem- bet šī noteikti ir grāmata, ar kuru uzsākt izvērstas diskusijas kopā ar atvasēm.

 

DSC_1034DSC_1034SK

DSC_1038DSC_1038SK

Izdevniecība: Apgāds Zvaigzne ABC

Māksliniece: Inga Actiņa


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive