Zane Nuts "Klusā karaļvalsts"

October 23, 2021  •  Leave a Comment

Zane Nuts

"Klusā karaļvalsts" 2021

Kristas Pērkonas ilustrācijas

DSC_1267DSC_1267SK

Vai ir iespējams, ka mūsdienu raižpilnajā pasaulē, kurā ir tik daudz nomāktības, neziņas, pelēcības un bailes, ir kas tāds, kas spētu ieviest dzīvību un prieku?!

Iespējams, ka atrisinājums ir tieši tik vienkāršs, cik sarežģīti ir to sevī atrast. Iespējams, ka mīlestība, kas mūsos dziļi slēpjas, ir tā, kas spēs mainīt ne tikai mūs pašus, bet arī līdzgaitniekus un visu karaļvalsti. Zane Nuts savā nu  jau ceturtajā izdevumā (pirmais darbs bērnu lauciņā), pasakas veidā apspēlē šo skumjās karaļvalsts glābšanas epopeju, jo galu galā pats vienkāršākais risinājums bieži ir tas aizmirstākais.

Man šķiet, ka pašreiz notiekošais, viss, kas lauž mūs un iedzen drūmuma un izmisuma ierakumos, ir tik līdzīgs šajā pasakā attēlotajai karaļvalstij un tās iedzīvotājiem, kuri eksistē līdzās, bet nav spējīgi normāli komunicēt, un arvien vairāk un vairāk zaudē dzīvesprieku. Es ceru, ka arī mūsu karaļvalstī atrisinājums atnāks kā glābiņš, un arī mūsu sabiedrības karaļvalsts iegūs atkal normālu dzīves ritmu. 

 

Kristas Pērkones neparastās, naivisma stilā veidotās ilustrācijas savā ziņā papildina šo pasaku savā vienkāršībā un nesarežģītībā. 

 

 

Izdevējs: SIA "Nuts family"

DSC_1274DSC_1274SK

DSC_1275DSC_1275SK
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive
January February March April May June July August (1) September October November December
January February March April May June July August September October (1) November December
January (7) February (11) March April May June July August September October November December