Jennija Fāgelunda "24 labie darbi"

November 02, 2021  •  Leave a Comment

Jennija Fāgelunda

"24 labie darbi" 2021

 

Jenny Gagerlund

"24 Goda Garnigar" 2020

DSC_1347DSC_1347SK

Dienās, kad mediju telpa ir pārņemta ar negatīvām ziņām, apkārt vairums ļaužu ir sašķelti agresīvās grupās, bet ikdienu neziņa kopā ar stresu iespiež pierē pārdzīvojumu rievu, iespējams- gaišs un cerību pilns romāns ir kā dziedējošs aizsargslānis nogurušajam prātam.

Zini, tās Ziemassvētku laika romantiskās filmas, kas no vienas puses ir tik paredzamas, bet tajā pat laikā pozitīvisms un cerība labajam, izpalīdzība un līdzcilvēku sirsnība tajā ir tik lielā mērogā, ka spēj piepildīt svētku noskaņu neskatoties uz apkārt notiekošo. Šī grāmata ir tieši tāda. Bez daudz pārsteigumiem, satricinājumiem vai pārdzīvojumiem, bet pilna pirmsvētku noskaņas un milzīgu devu ticības skaistajam. 

 

Ideja par 24 dienām, ko izmantot nevis, lai vērtu vaļā kosmētikas pārsteiguma kalendāru, bet ik dienas izdarītu kādu pozitīvu vai labestības pilnu darbu, ir kas tāds, par ko iesaku padomāt gan sev, gan tev. Iedomājies, ka 24 dienas, tu meklētu ko labu apkārtējos vai savējos, vai palīdzētu ar kādu sīkumu nejaušam garāmgājējam. Tik daudz esmu pieķērusi sevi pie domas, ka aiz kautrības vai bailēm neizsaku komplimentus nepazīstamiem cilvēkiem, kaut gan tajā pat laikā pie sevis dusmojos, ka man nepietiek drosmes pateikt ko vienkārši elementāru kā "Tev ir superīgi mati" vai "Tu burtiski staro!". Kā būtu, ja es izmēģinātu 24 izpalīdzības dienu projektu kā izmēģinājumu padarīt savu un iespējams kāda cita dienu pozitīvāku? Vai piesakies ar mani kopā šādām projektam?!

 

Bet nu par grāmatu. Arī Emma Ziemassvētku laiku, kas pēdējos divus gadus viņai saistījies ar drūmumu, izlemj 24 dienas pēc kārtas paveikt labus darbus. Izrādās, ka palīdzot citiem, labie darbi un satiktie cilvēki spēj Emmas dzīvē ieviest pozitīvas pārmaiņas.

Ne velti grāmatas aprakstā minēts, ka zviedru autore Jennija Fāgelunda ir labsajūtas romānu autore- "24 labie darbi" ir pilns ar sirsnību, pateicību un nejaušiem notikumiem, kas spēj izmainīt dzīves kursu. 

 

 

 

Tulkotāja : Vizma Zaķe

Izdevniecība: Latvijas Mediji

DSC_1350DSC_1350SK
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive