Anita Desai. "The village by the sea"

March 27, 2021  •  Leave a Comment

Anita Desai. "The village by the sea"

DSC_1337DSC_1337SK


 

Indija. Mazs ciemats pie jūras. Nabadzīgs namiņš, kurā sasirgusī māte nav spējīga rūpēties par ģimenes pavardu, bet tēvs savu kaislību un dzīves gribu atradis alkoholā. Vecākā māsa pametusi skolu, lai parūpētos par mazākajām māsām, bet brālis, kuram pašam vēl piens uz lūpām, darbojas mazajā zemes gabalā un pārdodot atrastos kokosriekstus, lai māšeles varētu izglītoties. Lai izrautos no nabadzības un izmisuma apļa, dēls nolemj doties uz Bombeju , atrast darbu un nopelnīt naudu.

Savā ziņā naivs stāsts,kas brīžiem šķita neticami labvēlīgs, zinot skarbo Indijas ainu. Jo vairāk lasīju,  jo vairāk paralēli saskatīju mūsu pašu stāstu par Sprīdīti, kas devās pasaulē, lai meklētu laimi., bet beigās atrada to mājās. Kāpēc neticami?! Jo viss likās tik rožaini saldi- viss, kas notiek ar mazo puisēnu Bombejā. Mēnesi pavadot Indijā man radās pavisam cita aina par ikdienas dzīvi un iespējām mazajos ciematiņos, kurus nekāda paradīze negaida miljonu pilsētā Bombejā. 

Katrā ziņā atmosfēra, vide un dabas ainavu apraksti aizveda atpakaļ uz šo brīnumaino pasaules galu. Smaržas, garšas- viss tas ir tik rosinošs- tā vien gribas iekāpt laivā un slīdēt cauri Dienvidindijas kanāliem, kuru malās aug milzu palmas un krastos kokosriekstu šķiedrās vērpj sari ģērbtās sievas. 

 

DSC_1338DSC_1338SK

DSC_1339DSC_1339SK

DSC_1343DSC_1343SK

DSC_1341DSC_1341SK


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive