Alens Eskenss "Dzīve, kuru aprokam"

May 07, 2021  •  Leave a Comment

Alens Eskenss

"Dzīve, kuru aprokam" (2018)
 

Alen Eskens

"The life we bury" (2014)

DSC_7020DSC_7020SK

Grāmata, kas mani pārsteidza, likās, ka šis būs darbs par labo un ļauno, kas, protams, ir arī tas, tikai drāmas vietā ieguvu trilleri ar kriminālromāna elementiem. To es nebiju gaidījusi, lai gan- ko vispār var gaidīt no grāmatām, it kā meklējot tajās kādu savu gaidu piepildījumu. Katrā ziņā, kopējais verdikts- grāmata mani izklaidēja, neskatoties uz paredzamiem amerikāniskā tipa kriminālromāna pamatprincipiem. 

 

Šķiet, ka šeit nav neviena varoņa ar normālu vidusmēra iedzīvotāja dzīvi, katram no viņiem nākas saskarties ar ciešanām, netaisnīgām izvēlēm, bezcerīgām situācijām un traģiskiem notikumiem. Katram savā/citādākā veidā, bet galu galā kopā veidojot bezgalīgu un šķietami neatrisināmu neveiksmju domino. 

 

Romāna vadošā līnija ir neatbildamais jautājums, vai pastāv atšķirība starp slepkavošanu un nogalināšanu (murdering vs killing). Vai karā veiktās nogalināšanas nav vienlīdz pielīdzināmas slepkavībai miera apstākļos?! Vai ētiski ir teikt, ka cilvēka dzīvībai nav nozīmes, ja tā tiek atņemta kara laukā no pretinieku šautenes?!

 

Par ko tad ir stāsts?! Koledžas studens Džo mājas darba ietvaros dodas uz veco ļaužu pansionātu, kur intervē uz nāvi notiesāto večuku. Uzzinot arvien vairāk un vairāk detaļu par Karla dzīves notikumiem un pašu noziegumu, Džo arvien vairāk sāk šaubīties par  Karla vainu. Risinot pašam savas neatrisinātās problēmas ģimenē, Džo kopā ar  kaimiņieni Lilu mēģina atrast patieso vainīgo. Spriedze pieaug līdzās ar dramatiskiem notikumiem, sekojot pa pēdām gadu dekādēs noputējušā krimināllietā. 

 

 

Izdevējs: Zvaigzne ABC

 

DSC_7019DSC_7019SK

DSC_7017DSC_7017SK

 

 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive