Delfīne de Vigāna "No un es"

May 23, 2021  •  Leave a Comment

Delfīne de Vigāna

"No un es" 2021

 

Delphine de Vigan 
"No et moi" 2007

DSC_7335DSC_7335SK

Vigāna, ak Vigāna. Nevaru nosaukt labāku psiholoģiskā reālisma notvērēju par franču talantīgo rakstnieci Delfīni de Vigānu- viņa raksta tik trausli, tik gaisīgi un tik mērķtiecīgi plosoši- sadragājot jebkuru emociju cietoksni, ko esi domājis nosargājam savā iekšējajā mierā. Izgaismojot slēpti tumšos labirintos notikumus, kurus mums negribētos piedzīvot. Vigāna drosmīgi izkliedz problēmas, it īpaši pievēršoties jauniešu sensitīvajai neaizsargātībai, bet es tev varu atklāt- Vigāna spēj būt daudzveidīga, it sevišķi rakstot dokumumentālo prozu, pati gan minot, ka rakstniekam nav jāatklāj, kur patiesība robežojas ar ilūziju, jo galu galā, vai viss nav subjektīvi mānīgs?! 

Delfīne de Vigāna mani sajūsmina ar savus spēju rakstīt emocionāli satricinoši. Ar katru lappusi lasītājs tiek ievilkts arvien dziļāk nezināmā paralēlā pasaulē, par kuras eksistenci ir tikai mazliet nojaušams, bet tajā pat laikā līdz galam nezināms, nesaprasts un nepieņemams. 
DSC_7376DSC_7376SK
Man nav nācies lasīt grāmatu par bezpajumtniekiem, kas atstātu mani raudošu, ar neskaitāmiem jautājumiem uz kuriem nav atbildes. Manī plosās emociju viesuļi, kas nebeidz ārdīt iekšējo pasauli arī pēc pēdējās lappuses izlasīšanas. Es nezinu, kā Vigāna to spēj- laikam tā ir sāpīgu emociju piedzīvošana personīgajā dzīvē, kas liek viņai radīt tik urdošus un pušu plēsošus literāros darbus. Un nenovērtējama ir viņas spēja niansēti aprakstīt iekšējās pasaules emocionālos kritumus un kāpumus. 

Pēc šī darba izlasīšanas man vajadzēja 3 dienas, aizmirstas asaras un bezspēcības sajūta. Vigāna ir kā spoku māja, kurā baidies ieet, zinot, ka jebkruā gadījumā nespēsi pasargāt savu emocionālo pasauli, bet ak, kas tas ir par piedzīvojumu, ja uzdrošinies viņas psiholoģiskajiem ceļojumiem uz tumšajām karaļvalstīm. 

 

“Before I met No I thought violence meant shouting and hitting and war and blood. Now I know that there can also be violence in silence and that it’s sometimes invisible to the naked eye.”


4.5⭐️

 

 

Izdevniecība: Jāņa Rozes apgāds

 

DSC_7339DSC_7339SK

DSC_7324DSC_7324SK

DSC_7364DSC_7364SK

 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive