Edith Eger "The Choice: Embrace the Possible"

June 09, 2021  •  Leave a Comment

Edith Eger

"The Choice: Embrace the Possible" 2017
 

DSC_7637DSC_7637SK

 

Iznīcināšana un dziedināšana. 

 

Grāmata, pēc kuras izlasīšanas jutos kā apmeklējusi terapeita kabinetu. Tik ļoti mediatīvs, pārdomas raisošs un sevis apjausmas darbs. Edites Egeres autobiogrāfija nav vienkārši viņas atmiņas par koncentrācijas nometnē piedzīvotajām šausmām, tas nav arī vienkārši neticams izdzīvošanas stāsts, "The choice" ir  kā solis uz tiekšanos augstāk kā mums pašiem liekas esam spējīgi- māka tikt cauri traumējošiem notikumiem, pieņemt to par notikušiem, bet neļaut tiem ietekmēt mūsu turpmāko dzīvi. Tā kā Edite savu karjeru saistījusi ar psihoterapiju, tad puse no grāmatas ir vērsta uz pacientu terapiju, norādot, ka sāpes nevar salīdzināt, pielīdzināt, iedalīt gradācijas skalās,- nav mazākas vai lielākas traumas, katrs savas sāpes un problēmas uztver vienlīdz smagi. 

 

Kas padara šo grāmatu unikālu un izceļ strap neskaitāmiem citiem ebreju genocīda un koncentrācijas nometņu izdzīvojušo stāstiem?! Tā noteikti ir Edites personība. Viņā ir tāds netverams un neizskaidrojams sirdssiltums, viedums un harizma. Nav brīnums, ka uzstājoties milzīgās auditorijās, Edite spēj saviļņot cilvēku masas- iedvesmot un noticēt, ka ir neskatoties uz neko, tikai mēs varam izvēlēties, vai pagātne mūs sagrauj, vai turpretim skatīties tai acīs un izbaudīt to, kas mums ir dots tieši tagad. 

 

Bonuss audiogrāmatām, reta, bet ne neparasta- iespēja dzirdēt autora komentārus vai uzrunu vai pateicību lasītājam. 

 

"Time doesn't heal. It's what you do with time. Healing is possible when you choose to take responsibility, when we choose to take risks, and finally, when we choose to release the wound, to let go of the past pf the grief."

 

Iesaku!

DSC_7650DSC_7650SK

DSC_7630DSC_7630SK

 

DSC_7640DSC_7640SK


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive