Shaun Bythell "The Diary of a Bookseller"

June 08, 2021  •  Leave a Comment

 

Shaun Bythell

"The Diary of a Bookseller" 2014

DSC_8074DSC_8074SK
 

 

Lai cik liela mīlestība tev nebūtu pret grāmatām, bizness ir un paliek strikti bizness, pilnīgi vienalga, vai pārdod tamponus, putekļusūcējus vai grāmatas. Ik viena diena galu galā noslēdzas ar ienākumu - izdevumu tāmi un, kā izrādās- būt lietotu grāmatu tirgotājam nemaz nav romantiski vai viegli. (jo vairāk atrodas kopā ar grāmatām, jo mazāk laika paliek pašai lasīšanai.) Pēc Šona (Shaun) dienasgrāmatu ierakstiem, kuros viņš detalizēti piefiksē kases ienākumus, pircēju skaitu, darbinieku izgājienus un sīkas ainiņas no ikdienas grāmatu tirgotavā, var likties, ka viss ir bezgala drūmi, bet skeptiski drūmais rakstības stils labi attaino viņa savdabīgo humora izjūtu un spēju pasmieties par sevi. Jo vairāk klausos audiogrāmatu, jo vairāk smaidu, beigu beigās esmu totāla trakās darbinieces fane- viņas loģika un izgājieni dzīvē darba devējam sagādā ne mazums raizes, bet romānā tas ir nudien komiski un absurdi smieklīgi. 

No šīs grāmatas es uzzināju, ka Skotijā ir grāmatu pilsētiņas. Vai nav lieliska ideja- visu aizmirstus nostūrus pārvērst par maģisku pulcēšanās vietu grāmatmīļiem. Ja ar to vēl nepietiek, kā ar savu atvaļinājuma plānošanu, par pamatu ņemot lietotu grāmatu lokācijas?!

Nezinu, vai šī dienasgrāmatas tipa grāmata ir Šona (Shaun) mārketinga triks ( arī netipiskie facebook ieraksti), bet katrā ziņā viņam tas ir izdevies- reklāma vai nereklāma, bet veikaliņš ir ieguvis popularitāti. Kā gan citādi nosaukt to, ka izdoti vēl 2 grāmatpārdošanasepopeju turpinājumi. 

*klienti. Klienti, kā jau visur ir mega.. (izmanto jebkuru īpašības vārdu). Dažkārt man šķiet, ka vineloģiskākos jautājumus publiskās vietās cilvēki mēdz uzdot nevis speciāli, bet gan aiz vēlmes ar kādu parunāties. 

Lasiet- it sevišķi tie, kuriem grāmatas ir tik ļoti iemīļotas.

DSC_8079DSC_8079SK

DSC_8080DSC_8080SK


 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive