Ieva Samauska "Guļošais policists un sapnis"

June 27, 2021  •  Leave a Comment

Ieva Samauska

"Guļošais policists un sapnis" 2021

DSC_8421DSC_8421SK

"....mūsu lielais un stiprais tētis

datorā tā kā atvarā nogrimst." (no "Pazudušais tētis")

 

 

Vai zini, ka ir grāmata, ko es vienmēr iesaku grūtniecēm?! Jā, jā, tieši tā, ir grāmatas, kuru mērķauditorija varētu būt nekas cits kā bērniņu nēsājošas sievietes, un es šoreiz nerunāju par bērnkopības instrukcijas drukātajiem izdevumiem. It kā pēkšņi sievietei, kurai interesē motocikli, paliekot stāvoklī, gribētos braukt ar opeli. Bet, ja reiz tieši šādu jautājumu par literatūru grūtniecēm dzīvē ir neskaitāmas reizes nācies dzirdēt, tad es vienmēr arī atbildu- "Starp diviem sirdspukstiem". Un tieši ar šo savu personīgo gaidību dienasgrāmatu, Ieva Samauska debitēja savā rakstniecības karjerā, lai gan atpazīstamību iemantojot ar savām bērnu grāmatām. Šķiet likumsakarīgi, ka ar bērna piedzimšanu, piedzima arī Ievas bērnu grāmatpasaule. 

 

Un te nu es atkal atgriežos pie Ievas ( vai Ieva atgriežas pie manis lasāmā formā), šoreiz ar sirsnīgu dzejoļu krājumu mazajiem, kas ir krāšņi un nudien mīlīgi piepildīts ar Evijas Timmas- Novikas ilustrācijām, bez tām grāmata iegūtu pavisam citu noskaņu. Tās ir reālistiski detalizētas, izstaro siltumu un tā vien gribas noglāstīt, saņurcīt, samīļot spalvaini pūkainos zaķēnu tēlus, katrā ziņā mūsmājās zaķiem ir īpaša loma. (kā lai savādāk nosauc vecāku izmisīgus pazudušā mīkstzaķa meklējumus sniegotajās veikalu stāvvietās, mēģinot izmeklēt pēdējās mīļdrauga pēdas).

 

Ievas dzeja bērniem ir gaisīga, burbuļojoša un vizuālos tēlus uzburoša un reizēm ironiski asprātīga. Dzejoļi, ko lasīt kopā ar mazākajiem, vai dot pirmskolas vecuma bērniem lasīt pašiem. 

 

 

Izdevniecība: Latvijas Mediji

 

DSC_8432DSC_8432SK

DSC_8429DSC_8429SK
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive