Keigo Higashino "The Devotion of Suspect X"

June 27, 2021  •  Leave a Comment

 Keigo Higashino

"The Devotion of Suspect X" 2005

DSC_6716DSC_6716SK

Vai japānas trilleri izceļas ar ko īpašu, vai ir savādāki nekā pie mums tik plaši popularizētie skandināvu, britu un vācu krimināltrilleri?! Kas vispār ir japānisks trilleris?! To es gribēju noskaidrot, izlasot grāmatu ar skaļu loganu uz vāka- "The japanese thriller phenomen- 2 million copies sold". Iedomājaties vienu vienīgu grāmatu, ko būtu lasījusi pilnīgi visa Latvijas populācija?! Tas būtu neticami, bet hei, vai 2 miljoni ir daudz priekš valsts, kurā ir 156miljoni iedzīvotāji?! Jebkurā gadījumā, man radās interese uzzināt ko vairāk par trilleri japāņu mērcītē, skaidri apzinoties, ka tas man neattainos vispārēju kriminālromānu tendenci šajā valstī. 

 

 

Kas tā ir par krimināldrāmu, ja pašā sākumā lasītājam tiem atklāts, ne tikai upuris, bet arī slepkava, iemesls un sabiedrotie?! Kāda jēga lasīt 430+lappuses, ja viss tiek pateikts pirmajās 20.lpp?! Un, kā izrādās, ir. Tā laikam ir cita prasmes latiņa, noturēt lasītāja uzmanību, neejot standarta slepkavības/izmeklēšanas romāna ceļu. Jāteic, ka Keigo Higashino ir ļoti prasmīgs mistērijas un noslēpumu pinējs, viss ir tik gudri samežģīts, matemātiski prātīgs un demogoģiski spēcinošs, ka tā vien gribas, kā applaudēt par nestandarta pieeju it kā vispārzinošam žanram. Un, protams, protams, neaizmirsīsim to japānisko mērci, te tās ir varen daudz un dikti. Un atkal jau es saku, ko es domāju ar japānisko, tas jums ir jāizdomā pašiem. Pusgadu dzīvojot kopā ar japānieti es tā arī nekad to īsti nesapratu, tas ir kas tāds, kas nav izskaidrojams, tā pietāte, tas viedums, izolētība, distancētība, darba spējas, netipiskais domāšanas veids un milzīga, milzīga uzticība savam mērķim un ideāliem. 

 

Šis nav standarta trilleris vai kriminālromāns, šeit autors ļoti fokusējas un personībām, iekšējām pārdomām, attiecībām, dzīves notikumiem, likumsakarībām un lēmumiem. Ja nebūtu slepkavības, es teiktu, ka šī ir mozaīktipa drāma. Ja vēlies izlasīt, ko interesantu, netipisku, noteikti ķeries klāt!

 

Vientuļās mātes ikdienu pārtrauc negaidīts bijušā vīra konfliktējošs apciemojums, kas beidzas ar viņa noslepkavošanu. Tikpat neigaidīti uzrodas kaimiņš, kurš apsolās palīdzēt noslēpt līķi. 

 

 

4

 

DSC_6773DSC_6773SK

 


 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive