Stefānija Meiere "Pusnakts saule"

June 13, 2021  •  Leave a Comment

Stefānija Meiere

"Pusnakts saule" 2021

Stephenie Meyer 

"Midnight sun" 2020

DSC_8140DSC_8140SK

 

"Naids bija gandrīz tikpat dziļš kā alkas pēc viņas." (431.lpp)

 

 

Kāda gan varētu būt dāvana patiesiem literatūras faniem, ja ne jauna grāmata par tik iemīļotiem un pielūgtiem varoņiem. Variet to saukt par reklāmas triku, mārketinga materiālu, bet Krēslas fani ar lielāko satraukumu un nepacietību sagaidīja jauno Meieres grāmatu, tieši 15 gadus pēc pirmās vampīru sāgas ienākšanas bestselleru plautos un miljoniem jauniešu istabās. 

 

Cik gan daudz pēc sev tuvu un īpašu darbu izlasīšanas, mēs nebeidzam domāt, kas notika tālāk ar varoņiem?! Vai- kāpēc rakstnieks ir izvēlējies konkrēto vietu, konkrētos tēlus?! Kas ir palicis nepateikts, kāpēc varoņi rīkojās tā vai savādāk?! Tik daudz jātājumu, ko gribētos uzzināt, vai kaut mazlietiņ ilgāk uzkavēties un pabūt kopā ar tēliem autora radītajā pasaulē. 

Tāpēc es atkārtošos- šo darbu patiesi pratīs novērtēt vampīru sāgas fani. Tā kā grāmata ir sarakstīta no galvenā varoņa Edvarda nevis Bellas skatupunkta, nekas jauns īsti netiek uzzināts, jo tiek atstāstīti tie paši jau zināmie notikumi. Vienīgais jaunais pavērsies ir stāstījums par vampīru ģimenes vēsturi un viņu iekšējās attiecības, tāpat arī lasītājs var iepazīt vairāk Edvarda emocionālo pasauli un pārdomas.

 

 

Vai var lasīt "Pusnakts sauli", ja neesi lasījis nevienu no iepriekšējām daļām?! Pilnīgi noteikti. Es neesmu lasījusi nevienu no 4 (5grāmatas) iepriekšējām daļām, tikai redzējusi ekranizējumus. Iespējams, tieši nezinot vispārzināmos faktus un notikumus, šo darbu būs daudz interesantāk lasīt. Man ekranizācija ir atstājusi pēdas. Likās, ka 12gadi kopš filmas būs miglā tīti, bet ak, maldi. Lasot to vien redzēju kā Robertu Patinsonu un Kristenu Stjuarti, un visu laiku tinu uz priekšu filmu, gaidot, vai arī grāmatā parādīsies konkrētās ainas. Jo vairāk ielasījos, jo spriedzes pilna tā kļūst, bet man tevi būs jaapbēdina, ja esi iecerējis 700lpp + izlasīt visu sāgas kopsavilkumu, diemžēl, diemžēl Meiere ir atstāstījusi tikai sākuma daļu, līdz vilkačiem un bērniem nemaz netiekot. Vai tas nozīmē, ka katrai daļai būs bonusgrāmata no Edvarda skatu punkta?! To rādīs laiks.

 

Kas tad ir tas, kas fanus notur pie šīs tik daudz apspēlētās grāmatas?! Tas noteikti ir laiks. Grāmata mūs katru atgriež atpakaļ laikā, kad to lasījām. Tas ir kā vēlreiz izdzīvot savu jaunību. Ja grāmata spēj sagādāt tev patīkamas, smieklu pilnas atmiņas, tad hei- kāpēc sev to liegt?!

 

Lai arī filma man likās kas nebijis un aizrāva, mana pirmā vampīru mīlestība noteikti ir Breds Pits no "Intervija ar vampīru", Edvard piedod!

 

PS. Kurš saka, ka lasīšana ir pasīva nodarbe?! Lasot 780lpp. šūpuļtīklā jums vajadzētu redzēt manus uztrenētos roku muskuļus!

 

 

Izdevniecība: Zvaigzne ABC

DSC_8125DSC_8125SK


 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive
January February March April May June July August (1) September October November December
January February March April May June July August September October (1) November December
January (7) February (11) March April May June July August September October November December