Džejs Šetijs "Domā kā mūks"

July 26, 2021  •  Leave a Comment

Džejs Šetijs

"Domā kā mūks" 2021


Jay Shetty

"Think Like a Monk: Train Your Mind for Peace and Purpose Every Day" 2020

 

DSC_9783DSC_9783SK DSC_9798DSC_9798SK

Kā ar jebkuriem padomiem par dzīvi, tie var mūs kaitināt, likties nevajadzīgi, uzbāzīgi vai pārlieku slavinoši, bet īstajā brīdī tie var mūs iedvesmot paveikt lielas lietas, padarīt savu ikdienu krāsaināku, pilnvērtīgāku un ļaut mums sasniegt vairāk. Vienvārdsakot, palīdz mums ceļā uz savu labāko versiju. Pašpalīdzības grāmatu lielākais mīnuss ir tas, ka tās sola atrisināt mūsu problēmas. Gluži kā politiskajās priekšvēlēšanu kampaņās- atrodot to pašu jutīgāko vietu, par ko mums ir sāpīgi runāt, kuru mēs slēpjam vai negribam pat paši sev atzīt, ka šāda vai tāda sliktā īpašība mums piemīt. Un solījumi palīdzēt sākumā šķiet tik kārdinoši, ka beigu beigās nepiepildītās cerības un nespēja sasniegt cerēto/solīto, rada vēl lielāku neticību sev un pašam solītājam. Beigu beigās mēs esam gatavi triekt padomu grāmatu pret sienu un visiem skaļi skandināt, ka pašpalīdzības grāmatas jau nu nav man, jo tās vienkārši nestrādā. Tikai aizmirstot pašu būtiskāko- pašpalīdzības grāmatas neatrisina mūsu problēmas un nepadara dzīvi ideālu. Tās ir tikai ceļvedis smagam un nudien neatlaidīgam darbam, kas-kāds pārsteigums- jādara mums pašiem, jo rezultāts un pilnveidošanās ilgums ir atkarīgs tikai no mūsu pašu gribasspēka, darba un mērķtiecības. 

 

Tieši tāpat ir ar Džeja Šetija grāmatu- tikai vien izlasot tā nekādā mistiskā brīnumveidā nepadarīs mūsu dzīvi mierpilnu, radošu un veiksmīgu. Šeit atzīmēti tikai ievadpunkti un norādes, kā atzīmes kartē, kura mums pašiem jāiziet. Un, Džejs neko nesola, tieši otrādi, brīžiem pasaka, ka ceļš uz mērķi nebūt nav viegls, un būs jāsaskaras ar neskaitāmiem šķēršļiem. Un nē, nepietiek ar žurnālos solītajām 5 minūtēm meditācijas, lai kļūtu par metropoles mūku. Arī pašam Džejam, kurš gadiem ikdienā praktizē meditācijas, tas prasa pacietību un neatlaidību.

 

Viens man ir skaidrs, ja tev ir harizma, tu spēj radīt milzu lietas. Un, ja vēl no tevis staro dzīvesprieks un tu esi pievilcīgs, tad tas jau vien ir ceļš uz panākumiem. Džejam Šetijam pāris gadu laikā ir izdevies caur sociālajām platformām uzbūvēt savu brendu, kas ir veiksmīgs, pamācošs un apbrīnas vērts. Svarīgākais aspekts, kas padara Džeju īpašu ir viņa personība. Te nu gan jāsaka, vai nu tu esi uzķēries uz viņa personības āķa vai nē. Katrā ziņā, ar savu pieredzi un piemēriem Džejs lieliski ilustrē, kā mūsdienu steigā atrast līdzsvaru, pārvarēt savas bailes, izbeigt "domāt par daudz", atrast savu dzīves ceļu, būt pozitīvam un daudz citu aspektu, kas ļauj izbaudīt dzīvi pilasinīgi, būt šeit un tagad un mīlēt ikvienu savu dzīves dienu.

 

Šī ir grāmata kā zivju tīkla vilkšana- nepareizajos apstākļos ķemmēsi visu jūru un paliksi tukšu lomu, bet tajā pat laikā tev var gadīties kāds brangs un negaidīts ķēriens, kas šajā gadījumā mainīs tavu dzīvi uz laimīgo pusi. Tā, ka ņem savu tīklu un dodies zvejot!

 

 

Izdevniecība: Helios

Tulkotāja: Aiga Veckalne

DSC_9804DSC_9804SK DSC_9809DSC_9809SK

 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive
January February March April May June July August (1) September October November December
January February March April May June July August September October (1) November December
January (7) February (11) March April May June July August September October November December