Romija Felka "Rēgu nams"

July 14, 2021  •  Leave a Comment

Romija Felka

"Rēgu nams" 2021

 

Romy Fölck

"Bluthaus" 2018

 

DSC_9768DSC_9768SK

 

DSC_9773DSC_9773SK

Jaunā policiste Frīda ir neziņā par savu nākotni policijā un pārdomu pilna- vai mainīt profesiju un atgriesties vecāku saimniecībā. Kad sen nesatiktā internātskolas laika biedrene ir nokļuvusi nepatikšanās un tiek turēta aizdomās par kādas sievietes slepkavību un bēgot pazūd bez pēdām, Frīda, pašai negribot, attopas šķetinot senus pagātnes notikumus, kuru pēdas aizved pie kādas laika saēstas un pamestas viesu mājas Baltijas jūras krastā. Rēgu nams- kā to sauc vietējie un ne velti, izdzirdot šo vārdu, vietējie saraujas nepatikā- šis nams glabā atmiņas par traģiskiem notikumiem- pirms daudziem gadiem šeit dzīvību zaudējuši vairāki vienas ģimenes locekļi.

 

Šis ir otrais romāns, ar kuru pie latviešu lasītājiem ierodas vācu kriminālromānu autore Romija Felka- pagājušā gada nogalē tika izdota „Nāves jūdze”, kur lasītāji varēja iepazīties ar gados jauno policisti Frīdu. Lai arī šī ir otrā grāmata no četru kriminālromānu sērijas, katru darbu var lasīt atsevišķi, jo, neskatoties uz vienojošajiem varoņiem, slepkavības izmeklēšana katrā grāmatā ir unikāla.

 

Kā jau labākajā kriminālromāna maisījumā, šeit ir atrodamas visas sastāvdaļas, lai lasītāju noturētu spriedzes pilnu uzmanību un nespētu atraut no grāmatas nolikšanas malā līdz nav atklāti visi slepeni glabātie noslēpumi un vainīgo personu atmaskošana. Felka spēj radīt spocīgi baismīgu atmosfēru, neskatoties uz to, ka romāns nav asiņains, lai gan, protams, bez vardarbības un slepkavības neiztikt. Šo grāmatu novērtēs arī skandināvu romānu cienītāji, jo, neskatoties uz to, ka  uz beigām varēja noprast atrisinājumu un vainīgos, tas nemazināja rēgaini bailīgo sajūtu, kas pārņēma sekojot līdzi galveno varoņu izmeklējumiem. Tieši autores radītie varoņi likās simpātiski, lai arī pilni ar problēmām (kuram gan tādas nav) un neatrisinātiem dzīves notikumiem.

 

Katrā ziņā Romijas Felkas vārdu ir vērts atzīmēt katram kriminālromānus mīlošam lasītājam. Ierušināties zem pleda ar kūpošu kakao rokās un lasot nepamanīt, kur aizsteidzies laiks.
 


DSC_9777DSC_9777SK

 

 

Izdevniecība: Latvijas Mediji

Tulkotāja: Irēna Gransberga

 

DSC_9772DSC_9772SK

 

 

DSC_9770DSC_9770SK


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive