Charlie Mackesy "Puika, kurmis, lapsa un zirgs"

August 29, 2021  •  Leave a Comment

Charlie Mackesy

"Puika, kurmis, lapsa un zirgs" 2021

"The Boy, The Mole, The Fox and The Horse" 2019
 

DSC_0555DSC_0555SK

DSC_0561DSC_0561SK

Ir grāmatas, kurās apraksti un vārdi ir lieki, jo tie pat ne mazākajā mērā nespēj attainot to burvīgo maģiskumu, ko sniedz šāda darba lasīšana. 

 

Čārlijam Makesijam, kurš, kā pats atzīst, nemaz nav liels lasītājs, ir izdevies radīt aizkustinošu un suģestējošu darbu, kurai nav pat konkrētas auditorijas- es teiktu, ka šo grāmatu novērtēs ikviens, kura sirds ir atvērta, jā, jā, arī tiem, kuri varbūt izliekas aizslēgušies aiz nesatricināma mūra un neskaitāmām dzelzs atslēgām, arī tiem, šķirstot šo starpdisciplionāro darbu, kurā nodzēsta robeža starp tekstu un ilustrācijām, radot  māksliniecisku duo, īsais, bet trāpīgais teksts, satricinās aizspriedumu aizsargu. 

 

Liekas, ka "Puika, kurmis, lapsa un zirgs" ir kā atbildes sauciens pandēmijas nogurdinātajiem un saspringušajiem cilvēces prātiem. Te ir viss, kas uzrunā, nomierina un ik pa mirklim liek noraust nekaunīgi izspiedušos asaru. Lieliska dāvana, kā izteikt to, kas glabājas dziļi sirdī sev tuviem cilvēkiem ar vārdiem, kas samīļo un atbalsta gluži kā ciešs drauga apskāviens. 

 

 

"Ceru, ka šī grāmata varbūt iedvesmos tevi dzīvot drosmīgāk, ar lielāku labestību pret sevi un citiem. Un lūgt palīdzību, kad tā nepieciešama- tas vienmēr prasa drosmi."

 

 

Ja tev liekas, ka ilustrācijas ir niekošanās bērnu grāmatās, pasniedzies pēc šīs grāmatas un redzēsi, cik trāpīgi tā uzrunā pieaugušā prātu, jo ikvienā no mums mīt ievainojams un bailīgs mazais, kurš ilgojas tikt atbalstīts un iedrošināts. Un vienīgā vēlme tam ir būt patiesi laimīgam, lai arī par ko tas sapņotu.

 Čārlija Makesija unikālais tušas ilustrāciju rokraksts arī pašu tekstu padara personīgi uzrunājošu, labestīgu un vienkārši nesamākslotu. 

 

Burvīgs, burvīgs darbs!

 

5

 

 

 

Izdevniecība: Apgāds Zvaigzne ABC

Tulkotāja: Silvija Brice

DSC_0562DSC_0562SK

 

DSC_0570DSC_0570SK

 

 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive