Amēlija Žavo, Annika Masona "Mana negantā diena"

January 22, 2022  •  Leave a Comment

Amēlija Žavo, Annika Masona

"Mana negantā diena" 2022

 

Amélie Javaux, Annick Masson
"Jour où je suis devenue plus méchante que le loup" 2021

 

DSC_2248DSC_2248SK

 

"...kad jūties vājš vai viss nevedas, kā gribētos, dusmas var tevi pārvērst par negantu vilku."

 

 

 

Dažreiz ne tikai dienas ir negantas, bet mēneši un pat gadi. 

Šķiet, ka vilki, kurus esam iepazinuši bērnu dārza laikā kā nevainīgus jēriņus, skolas laikā turpina mūs vajāt, neizlaižot virtuālās pasaules galaktiku, līdz vienā brīdī pārvēršas par mūsu kolēģiem vai bosiem.

Vilki ir visapkārt, lai arī kā mēs idealizētu mūsdienu humanitārismu un iejūtību. Vienmēr paliek atvērts jautājums, vai mēs ļaujam baroties vilkam, kas ir katrā no mums.

Katra vecāka ļaunākais murgs ir bezpalīdzības sajūta, kad saskaries ar sava bērna bulijošanu. Kad vismīļākais un dārgākais cilvēks uz pasaules jebkāda iemesla pēc nokļuvis vienaudžu uzbrukumu centrā un pats nespēj tikt galā ne ar emocijām, ne ar situāciju. Bērni ir nežēlīgi, lai arī liekas, ka beidzot vajadzētu mācīties no savas pieredzes, atkal un atkal no jauna nākas dzirdēt biedējošus stāstus par vardarbību vienaudžu vidū. 

 

"Mana negantā diena" ir vērtīga grāmata, kas stāsta par bulijošanu skolā, par bailēm, neziņu un emocionālo traumu, kas nāk līdz ar to. Vai ļaunums vairo ļaunumu? Vai brīžos, kad mums ir nodarīts tik daudz pāri, vienīgais veids kā atbrīvot negatīvās emocijas, ir pašam kļūt par buliju, lai  sajustu sevī pārākuma spēku, noniecinot vājākos līdz ar zemi? Vai tomēr pastāv iespēja stāvēt ļaunumam pāri un atrast veidu, kā vairot labo sev apkārt, lai apsmiešana un pazemošana nespētu sagraut ikdienu.

 

Bulijošana ir tik reāla, tik taustāma, visapkārt esoša. Bulijošana ir baisa. Kamēr pieaugušo pasaulē, kurā mobings un bosings ir daudz rafinētāks un iznīcinošāks, ne vienmēr uzvar labais, tikmēr mazajiem par cietoksni var kļūt pieaugušais, kurš ļauj izprast emocijas, risināt konfliktus un atrast iespēju mainīt situāciju.

Grāmata, kas paredzēta skolēniem, bet, vai maz bulijošanai ir vecums?! Nē, tāpēc lasiet to kopā ar bērnudārznieku, dāviniet skolotājiem un iedodiet pazemotājiem, varbūt viņi saskatīs vilku sevī.

 

Tulkojums: Laura Romanovska

Izdevniecība: Latvijas Mediji

DSC_2255DSC_2255SK


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive