Magdalēna Kuļus, Marta Kurčevska "Minka"

January 22, 2022  •  Leave a Comment

Magdalēna Kuļus, Marta Kurčevska

"Minka" 2022

 

Magdalena Kulus 

"Cykor"

 

DSC_2236DSC_2236SK

 

 

Mazais minka Miķelītis ir kā jebkurš mazais, kurš ar interesi iepazīst pasauli sev apkārt- jebkuru lietu pieņemot par pašsaprotamu un brīnumainu, neredzot apkārt esošās briesmas vai slēptos nodomus. Piedzimstot klētī, dzīve laukos ir tik aizraujoša, it sevišķi, kad visparastākās lietas tiek iepazītas pirmo reizi. Un tāpat kā jebkuram mazajam lasītājam, arī kaķēnam Miķelītim ir neskaitāmi jautājumi, kas sākas ar "Kāpēc?".

Viss mainās, kad Miķelīti uz pilsētas dzīvokli paņem ģimene, kurā aug arī Dorota- meitene ar funkcionāliem traucējumiem. Ģimene ir ļoti sirsnīga, tikai ar vienu bet- mājās jau mitinās ģimenes mīlulis Plankumiņš, kurš nebūt nav sajūsmināts par jauno iemītnieku...

 

 

Poļu autores Magdalēnas Kuļus stāsts ar krāsainajām Martas Kurčevskas ilustrācijām adresēts sākumskolēniem, kuri paši jau raiti iemācījušies tikt galā ar tekstu. Bet es grāmatu lasīju kopā ar bērnudārznieku, kuram ļoti patika stāsts par kaķēnu un viņa piedzīvojumiem. Tā, ka droši varu teikt, ka grāmata adresēta sākot no 3+ vecuma. 

Tieši kaķēna ziņkārīgā brīnīšanās par pasauli un kāpēcīša periods mazākajiem lasītājiem ļauj satuvināties ar grāmatas varoņiem. Lai arī stāsta centrā ir dzīvnieku pasaule un kaķēna piedzīvojumi, nevar neuzteikt otrā plānā esošo varoni ar speciālajām vajadzībām, šajā gadījumā meiteni ratiņkrēslā- tas grāmatai piešķir iekļaujošās literatūras nozīmi, jo bērniem vienkāršā veidā parādot, cik dažādi un tajā pat laikā vienādi mēs esam. 

 

Labestīga grāmata, kas aicina atvērt sirdi labiem darbiem, iemāca draudzēties un uzticēties. Vienīgais mīnuss pēc izlasīšanas- stundām ilga lūgšanās nopirkt mazu kaķīti.

 

 

Tulkotājs: Māris Salējs

Izdevniecība: Latvijas Mediji

DSC_2241DSC_2241SK DSC_2242DSC_2242SK
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive
January February March April May June July August (1) September October November December
January February March April May June July August September October (1) November December
January (7) February (11) March April May June July August September October November December