Diāna Seterfīlda "Reiz uz upes"

January 14, 2022  •  Leave a Comment

Diāna Seterfīlda

"Reiz uz upes" 2021

Diane Setterfield

"Once Upon a River" 2018

 

DSC_2204DSC_2204SK

Brīnišķīgs stāsts, kurš manī uzmodināja to guļošo princesi, kura bērnībā sapņoja par neticamiem pasaku stāstiem, maģiskām pārvērtībām un apbrīnojamiem tēliem, par kuriem lasot aizraujas elpa.

 

Daudzus gadus atpakaļ lasot Diānas Setefīldas grāmatu "Trīspadsmitais stāsts", es priecājos, ka pastāv autori, kas spēj uzburt lielisku stāstu, ar aizrautību likt sekot negaidītiem notikumiem, neaizmirstot saglabāt noslēpumainības auru. Tāpēc ar neviltotu prieku ķēros klāt viņas jaunākajam darbam, sagaidot augstu kvalitātes standartu. Bet ehh, kā es nebiju sagatavojusies, ka pats stāsts mani burtiski savaņģos, ietīs miglaini mistiskā pasaku plīvurā, no kura negribēsies līst laukā. Es burtiski nespēju atrauties no grāmatas un, neskatoties uz gandrīz 500.lpp. garo literāro darbu, cerēju, ka tik drīz nebeigsies šis lasīšanas prieks, kurā esmu pilnīgi atrauta no ikdienas un aizvesta un fantāzijas valstību.

 

"Gulbis"- necilais krodziņš Temzas krastā kļūst par apkārtnes centrālo objektu, kad kādā ziemas naktī tajā ierodas ievainots vīrs ar mazu meitenīti uz rokām. Viņas brīnumainā atdzīvošanās rada vairāk jautājumus kā atbildes. Anna, Alise vai Amēlija?! Kura no kādreiz pazudušajām meitenēm ir atgriezusies dzīvē?!

 

"Reiz uz upes" notur lasītāju līdz pašām beigām ar neziņu un satraukumu, kas īsti slēpjas aiz katra no varoņiem?! Seterfīlda ir sajaukusi vienā lietrārā sautējumā šķietami nesavienojamas lietas- mistiku, maģisko reālismu, pasaku un fantāzijas elementus, vēsturisku mistēriju, folkloru, trilleri un drāmu. Tas viss kopā darbu padara krāšņu, aizraujošu un suģestējošu. Stāstā autore pieskaras arī tādām tēmām kā rasisms, fiziska un psiholoģiska vardarbība.

 

"Bērns nav tukšs trauks, Bulta, ko vecāki var piepildīt un pārveidot pēc sava prāta. Tie piedzimst katrs ar savu sirdi, un to nevar padarīt citādu, lai kādā arī mīlestībā audzinātu." (422.lpp.)

 

Tie, kuros dziļi sirdī paslēpies pasaku mīlētājs- iesaku, iesaku, iesaku!

 

4zvaigznes

 

Tulkotāja: Aija Čerņevska

Izdevniecība: Zvaigzne ABC 

DSC_2207DSC_2207SK
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive