Džeisons Rekulaks "Slēptie zīmējumi"

October 23, 2022  •  Leave a Comment

Džeisons Rekulaks

"Slēptie zīmējumi" 2022

 

Jason Rekulak

"Hidden Pictures" 2022

DSC_7825DSC_7825SK

Oktobrim piestāv spocīgas grāmatas, pat, ja pats oktobris pie tā nav vainīgs, galu galā vēl miglaini spocīgāks par oktobri ir vienīgi novembris. Bet, ņemot vērā, ka nesen bērnu iemīļotie svētki Halovīni ir atnākuši uz palikšanu, 31.oktobris ir pašpasludinājis oktobra mēnesi par mistisko un briesmīgo laiku. 

 

Šogad maijā iznākusī amerikāņu autore Džeisona Rekulaka grāmata "Slēptie zīmējumi" neatstās mierā arī latviešu lasītājus, it sevišķi tos, kuri ar spriedzes trilleriem un šausmu literatūru ir uz Jūs. Bet, lai nebaida baisminošais "šausmu" vārds- "Slēptie zīmējumi" ir spoku trilleris ar paranormāliem un tikai mazlietiņ, mazlietiņ šausmu elementiem, kas rūdītu briesmu literatūras lasītājam liksies klasiski pazīstams. Šķiet, ka lielākas bailes par pašu tekstu, rada fantastiskie zīmējumi- tieši tie ir grāmatas stūrakmens un padara grāmatu par vienu soli šausminošāku. Var just, ka Rekulaks raksta grāmatas jauniešiem, lai arī šis ir mēģinājums pievērsties pieaugušo literatūras lauciņā, nevar noliegt, ka ik pa laikam ir sajūta, ka lasi YA (mazo pieaugušo) literatūru, bet šajā gadījumā tas nemaina būtību. Acīmredzot mans vecums sliecas divdesmitgadīgus personāžus automātiski iežogot jauniešu lauciņā. 

 

Aizraujoša grāmata, kuru negribas nolikt malā, ar pārsteidzošām beigām, kas galu galā rada vairāk jautājumus kā atbildes (bez spoilošanas). Tā kā personīgi man likās, ka beigas varēja būt uzrakstītas daudz pārliecinošākas, jo bijaneskaitāmi nepārliecinoši un neticami skaidrojumi, kopējais vērtējums krītas, bet tas nemazina grāmatas aizrautīgumu.

 

Ja vēlies izlasīt aizraujošu spoku trilleri, šis tevi neatstās garlaikotu!

 

 

Cenšoties uzsākt jaunu dzīvi pēc rehabilitācijas kursa atkarīgajiem, jaunā Melorija pieņem darbu bagātnieku ģimenē, kļūstot par piecgadīgā Tedija auklīti. Satuvinājusies ar Tediju, viņa sāk pamanīt detalizētus un šausminošus zīmējumus, kādus nebūtu iespējams uzzīmēt bērnam. Melorija sāk interesēties par agrākiem notikumiem apkaimē un sastopas ar biedējošiem notikumiem..

 

 

 

 

 

3.8 zvaigznes

 

Ilustratori: 

 (Illustrator), 

 (Illustrator)

Tulkotājs: Toms Vanags

Izdevniecība: Helios

 

DSC_7778DSC_7778SK
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive