Simona Deivisa Džanifa Uzodika "Montesori mazulis Dzīves pirmais gads"

October 18, 2022  •  Leave a Comment

Simona Deivisa Džanifa Uzodika

"Montesori mazulis Dzīves pirmais gads" 2022

 

Simone Davies,  Junnifa Uzodike,  Sanny Van Loon
"The Montessori Baby: A Parent's Guide to Nurturing Your Baby with Love, Respect, and Understanding" 2021

DSC_7613DSC_7613SK

"Bieži vien cilvēki domā, ka Montesori sistēma nozīmē dārgas koka roaļlietas. Patiesībā mazāka nozīme ir Montesori materiāliem, bet lielāka tam, lai mēs uzskatītu mazuli par spējīgu un atrastu iespējas, kā izturēties pret viņu ar cieņu, mīlestību un maigumu." (212.lpp.)

 

Itāļu pirmā sieviete-ārste un pedagoģe Marija Montesori savā darbā ar mazajiem pacientiem piekopa īpašu cieņpilnu un individuālu attieksmi pret katru indivīdu, kas rezultējās ar lieliskiem sasniegumiem bērnu vispārējā attīstībā. Viņas pedagoģiskās metodes, neskatoties uz laika posmu, vēljoprojām tiek augstu novērtētas un praktizētas visā pasaulē. Montesori mācīšanās filozofija balstās uz spēju attīstīšanu caur aktivitātēm, pielāgojoties bērna vajadzībām.

 

Ikviens vecāks ir vēlējies, kaut reizē ar bērna ienākšanu ģimenē, kāds piešķirtu arī lietošanas manuālu. Šī ir viena no tām grāmatām, kas būtu jāizlasa ik vienam topošajam vecākiem. Jā, jā- pirms vēl bērns ir nācis pasaulē. Lai arī ir neskaitāmas grāmatas par Montesori pedagoģiju, šajā grāmatā svarīgākais ir koncentrēti, īsi un ļoti saprotami uzrakstīts, izcelts un pat uzzīmēts. Reizē ar augošo zīdaini, posmu pa posmam, ir iespēja pielāgot, izprast un izveidot tieši viņa attīstības posmam nepieciešamo vidi. Nav jāsatraucas par nenopirktajām lietām, ne velti Montesori sauklis ir "mazāk ir vairāk", it sevišķi tas attiecināms uz bērna vecuma posmu līdz gadam. 

 

Ar Montesori pedagoģiju esmu pazīstama kopš manā dzīvē ienāca pirmais mazulis, taču katrs bērniņš liekas kā pirmais, tāpēc priecājos, ka varu no jauna uzzināt un atminēties detaļas, audzinot piecus mēnešus veco meitiņu. 

Grāmatās ir daudz praktisku padomu, sākot no vides iekārtošanas, fiziskās attīstības, rotaļošanās un mūsu kā vecāku lomu un piesaisti. Svarīgākais, ko vēsta Montesori- ir cieņpilna un uz personību vērsta pedagoģija, uztverot arī pašu, pašu mazāko cilvēciņu kā individuālu personību. 

 

"Būdami padomdevēji un pavadoņi, mēs sagatavojam viņam fizisko vidi, varam viņu virzīt un nodemonstrēt, kā to izmantot, bet tad atkāpjamies un ļaujam mazulim pašam visu izdomāt." (107.lpp.)

 

Iepriekš latviski iznākusi arī Simonas Deivisas grāmata "Montesori mazulis". Grāmatas ir vizuāli līdzīgas, tikai īpaši ieskatoties var saskatīt atšķirības ilustrācijās uz vāka. 

 

4 zvaigznes

 

 

Tulkotāja: Gunita Mežule

Izdevniecība: Latvijas mediji


 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive