"Ričijs Rū un draugi"

November 07, 2022  •  Leave a Comment

"Ričijs Rū un draugi" 2022

 

DSC_8309DSC_8309SK

Cik gan laimīga bērnība ir Ričardam, kuram ir idejām pilna mamma, kura tās ne tikai rada, bet arī spēj realizēt. Kurš gan negribētu bērnībā tādu draugu kā lācēnu, kurš ir nosaukts tavā mīļvārdiņā- par Ričiju. Un, ja vēl tavs onkulis komponē un muzicē, tad dziedāšana un dejošana mājās nebeidzas nekad.

Muzikālais lācēns Ričijs Rū no idejas ir tapis par veselu zīmolu, kuru iemīļojuši mazie latvju bērni. Vecmāmiņas dzejoļi iedzīvināti jautrās dziesmās- "Ričijs Rū rīko koncetru" pirmajā interaktīvajā grāmatā kopā ar muzikālo disku, kā arī katrā dzejolī iespējams noskanēt kodu, kas aizved uz dziesmu video. Tāpat grāmatā pieejamas arī krāsojamās lapas bērniem, kur praktizēt savu flomasteru talantu.

Iznākusi 2021.gada nogalē, muzikālā grāmata ātri ieguva atpazīstamību, tai sekoja neskaitāmi koncentri un tagad ir pat Ričija bērnu raidījums. Tāpat arī iespējams iegādāties pašu rotaļu lāci un dažādu atribūtiku ar Ričiju Rū. Iespējams, ka galvenā veiksmes atslēga ir pats Ričijs Rū, lipīgās dziesmas un iespēja tikties ar galveno varoni- kas var būt īpašāks kā dzīvē redzēt mīļoto tēlu un kopā uzdziedāt?!

 

"Ričijs Rū un draugi" ir otrā grāmata par lācēnu, šoreiz izstāstot pašu aizkadra stāstu, ko tikai varēja nojaust no dziesmām un dzejoļiem. Daļa stāstiņu ir kā papildinājums vai detalizētāks apraksts par kādu no dzejoļiem, stāstot par draudzību, mīļumu un mācot svarīgo dzīvē. Tā kā lācēna galvenā auditorija ir pirmsskolas vecuma bērni, varu apgalvot, ka mūsu ģimenes četrgadnieks stāstus akceptēja. Ar interesi noklausījies īsos stāstiņus par Ričiju Rū, lūdza, lai uzlieku noklausīties vēlreiz dziesmas. Tas, ka Ričija Rū projekts ir veiksmīgi izdevies, var pārliecināties pēc pilnajām koncertu zālēm. Es domāju, ka Ričijs Rū mūs vēl pārsteigs.

 

Tas ir tikai likumsakarīgi, ka Latvijā bērnu iemīļotais lācis Ričijs Rū dodas ciemos uz Lietuvu, jo viņa muzikālais "tētis" Lauris Reiniks ir labi pazīstams kaimiņzemē. "aš bėgu bėgu vėl" (nē, bēgt nekur nevajag, tas ir tikai viens no neskatāmajiem viltus draugu vārdiem lietuviski- "Bēgt"="Skriet") lipīgā melodija ir lietuviešiem labi zināma, it sevišķi, ja latvietis to dzied lieliskā lietuviešu valdodā.

Lietuviešu bērniem Ričijs Rū ir pārtapis par Ričis Ra, kas gan nemaina lietas būtību. Tāpt kā latviešu grāmatā, lācēns nāk ar ģitāru, satiek draugus, dzied un svin svētkus. Papildus 11 dziesmām, lietuviešu diskā ir iekļauta 12 dziesma- "Ričijs Rū ar gaisa balonu".

Es domāju, ka arī lietuviešu bērni iemīļos mazo, ziņkārīgo lācēnu, kura dziesmas neiziet no prāta kā maziem, tā lieliem. 

 

 

Pasaku autores: Līga Rozentāle un Kristīne Spure

Ilustrācijas: Guna Miķelsone

Idejas autore: Rūta Reinika- Preisa

"Ričijs Rū" dzejoļu autore: Veronika Reinika

"Ričis Ra su muzika gera" dzejoļu atdzejotājs Deivydas Zvonkus

Mūzikas komponists: Lauris Reiniks

Izdevniecība: Micrec

 

DSC_8283DSC_8283SK
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive