Anastasija Volhovska, Jana Fefelova "Melleņu lācis. Sapņotāju kalendārs"

December 27, 2022  •  Leave a Comment

 Anastasija Volhovska, Jana Fefelova

 "Melleņu lācis. Sapņotāju kalendārs" 2022

 

Анастасія Волховська, Яна Фефелова 

"Черничный Мишка. Календарь мечтателей" 2018

 

DSC_0173DSC_0173SK

 

"1.janvāris. Nākotnes plānu izkrāsošanas diena." (6.lpp.)

 

Kā būtu, ja kalendāru varētu lasīt kā grāmatu un reizē uzdevumu burtnīcu, ko katru dienu atšķirt gadu no gada? 

Ukraiņu autoru radītais Melleņu lāča kalendārs nenovecojas, to var lietot neskatoties kāds gads nomainās aiz loga. Nav svarīgi to atvērt javārī, Līgo svētkos vai drūmā novembra dienā. Kā min pati autore Anastasija Volhovska- tu vari lasīt "Melleņu lāci" kā grāmatu vienā piegājienā, vai pasniegties plauktā pēc tā ik pa laiciņam, bet vislabāk, ja atšķirsi to katru dienu, lai kopā ar mīļoto cilvēku vai bērnu varētu sekot katras dienas norādījumiem, bet tik pat labi šis kalendārs var būt par iedvesmu piepildīt savas idejas par kopā pavadīto laiku.

 

Šis- no grāmtas izkāpušais lācis nav nekāds parastais zilais lācis, tas ir melleņzilais lācis, kurš vēlas doties ar tevi cauri gadam un atklāt iepriekš nezināmas lietas par gadalaikiem, svētkiem un laika pavadīšanu. 

 

"Skaidrojot vienkāršas lietas, tās kļuva aizraujošas." (15.lpp.)

 

Mēs visi sirdī esam sapņotāji, tikai ikdienā sapņi mēdz saķerties un pazaudēties rutīnas tīmekļos. Dažkārt nepieciešams tikai niecīga rīcība, lai ikdienišķās lietas ieraudzītu no jauna un spētu sajūsmināties par ikvienu, visniecīgāko lietu. Būt tagad un šeit. Iemācīties pašam radīt prieku un dalīties priekā ar saviem tuvākajiem. 

 

"Melleņu lācis" ir kā aveņu zefīrs, kas aicinoši guļ omes saldumu traukā uz noskrambātā virtuves galda. To gribas vispirms apēst ar acīm, tad izviļāt mutē un sapņot par jaunu zefīru pagatavošanu. Skaistums detaļās, kas iemiesojies ilustrācijās un sirsnīgi draudzīgs vēstījums. Dāvana, ko dāvināt sev un apkārtējiem. Mieloties, sapņot, mieloties atkal un nekad nebeigt brīnīties par pasauli apkārt. Neaizmirstot pateikties.

 

4.5 zvaigznes

 

 

Tulkotāja: Inga Kalsberga

Izdevniecība: Jāņa Rozes apgāds


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive