Deivs Grols "Stāstnieks"

December 11, 2022  •  Leave a Comment

 Deivs Grols

"Stāstnieks" 2022

 

Dave Grohl

"The Storyteller: Tales of Life and Music" 2021

DSC_8873-2DSC_8873-2SK

"Un, turpinot kolekcionēt grumbas un rētas, joprojām tās nēsāju ar zināmu lepnumu, jo tās ir gluži kā pavediens, kuram viendien sekošu, lai atrastu ceļu uz vietu, no kuras visu sāku." (368.lpp.)

 

Var teikt, ka Deiva Grola grāmata starp daudziem grāmatu apskatniekiem bija gada gaidītākais tulkojums latviešu valodā. Nepacietīgākie jau gada sākumā, paspējuši izlasīt leģendārā "Foo Fighters" mūziķa un vokālista Deiva Grola grāmatām, atzina to par vienu no lieliskākajām slavenību biogrāfijām. Izrādās, ka Deivs ir ne tikai talantīgs un atzīts mūziķis, kas slavenību iemantoja kā "Nirvanas" dalībnieks, bet arī aizraujošs stāstnieks. Un stāstīt Deivam ir atliku likām. Ja tev liekas, ka viss, gandrīz 400.lappušu garais romāns ir vienīgi par un ap mūziku (un tā, protams, ir dominējoša), tad gribu tev teikt, ka bez tās Deivam dzīvē milzīgu lomu ieņem meitas. Tā, kā Grols raksta par savām meitām- tas ir paraugtēva sapnis, no grāmatas burtiski virmo mīlestība, pieķeršanās un lepošanās ar savām atvasēm, īpaši izceļot saikni ar Vaioletu. Atliek vien teikt- kaut katrai meitai būtu tik lepns un gādīgs tētis kā Deivs, tad pasaulē mazāk vajadzētu apmeklēt terapeitu. 

 

Šī laikam ir pirmā reize, kad droši nevaru apgalvot, kam lai dod priekšroku- fiziskai drukātajai kopijai vai audio grāmatai. Audio nav iespējams apskatīties melnbaltās fotogrāfijas, kas ir gluži kā šķirstot skolas laika bilžu albumu uz nodriskāta izvelkamā dīvāna. Savukārt drukātajās lapās nav pat nojaušams, cik hipnotizējoša, aicinoša un draudzīga ir Deiva balss. Skaidrs, ka esi to dzirdējis rēcam mikrafonā, vai arī, ja esi pacenties pameklēt- atradis kā viņš dzied kopā kādu kaverversiju ar savu meitu, bet tici man- paša autora ierunātai grāmatai ir savs potencionāls maģijas radīšanai- joki atdzīvojas, stāsts paliek dimensionāls un burtiski var sajust Deiva personības klātesamību. 

 

 

"Nolēmu neizniekot šo brīdi. Vairs nejautāt sev- kā es šeit nonācu. Es te biju. Noteicu, ka neizniekošu vairs ne sekundi, baiļodamies vai cerēdams atrasties citur." (256.lpp.)

 

"Jo Bārbiju pārpildītajā pasaulē ikvienai meitenei ir vajadzīga sava Džoana Džeta." (329.lpp.)

 

"Stāstnieks" izkausēs jebkura mūzikas mīļa sirdi, it sevišķi, kuriem sirdī mūžam rokenrols un brīvība matos, kā arī aizraus ikvienu, kurš tic brīnumiem un seko savai sirdsbalsij.

 

Tulkotāja: Eva Veita

Izdevniecība: Helios
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive
January February March April May June July August (1) September October November December
January February March April May June July August September October (1) November December
January (7) February (11) March April May June July August September October November December