Frīda Šibeka "Grāmatnīca pie Temzas"

December 04, 2022  •  1 Comment

Frīda Šibeka

"Grāmatnīca pie Temzas" 2022

 

Frida Skybäck
"Bokhandeln på Riverside Drive" 2018

DSC_8821DSC_8821SK

 

"Cilvēks, kam ir ko lasīt, nekad nebūs vientuļš.." (183.lpp.)

 

Grāmata par grāmatām. 

 

"Grāmatnīca pie Temzas" saķer manas haotiskās domas vienā pavedienā un nosēdina pie maza galdiņa divām personām starp tūkstošiem grāmatu vairāk kā simts gadus vecā grāmatnīcā. Šī nav romantiska grāmata, jo galu galā romantiskā nots ir klusi nolīdusi skatītāju rindās šajā izrādē, tomēr caur un cauri vijas sentimentāla nosakaņa.

Galvenā loma, katrā ziņā spilgtākā loma šeit ir atvēlēta grāmatnīcai, kurā var atrasties, piepildīties un nejusties vientuļš. Tieši kopības sajūta, vietā, kur pavisam dažādi personāži, kam vienīgais kopīgais elements ir grāmatas, atrod ģimenes sajūtu un atbalstošu plecu. 

 

Šarlote no Zviedrijas uzzina, ka iepriekš nezināma tante Sāra ir atstājusi viņai mantojumā dzīvokli un grāmatnīcu Londonā. Vēlēdamies uzzināt ko vairāk par tanti un iegūto mantojumu, Šarlote atklāj, ka grāmatnīca nāk kopā ar darbiniekiem, kuri tantei ir bijuši kā ģimenes locekļi. Drīz vien nezināmā grāmatu valstība ievelk jauno zviedrieti iekšā līdz matu galiņiem, līdz vienā momentā viņa attopas, ka šī haotiskā, brīžiem dramatiskā senās grāmatnīcas pasaule ar savādajiem darbiniekiem ir tieši tas, kas viņai nepieciešams pēc vīra zaudēšanas. 

 

 

"Mēs zinām par grāmatām visu. Mēs sniedzam personīgus ieteikumus un rekomendācijas. Ja kāds ierodas pie mums pēc dāvanas, mēs precīzi zinām, kas viņam derēs. Mēs zinām mūsu klientus un varam palīdzēt viņiem pareizi izvēlēties." (129.lpp.)

 

Uzlej tasi melnās tējas ar citronu un kardamonu, ierušinies mīlīgi pūkainajā pledā un esi gatava omulīgai lasīšanai. Zviedru nacionālās īpašības satiekas ar senlaicīgu britu veikaliņa šarmu. Niansēts humors un daudz grāmatu ieteikumu, ko uzreiz gribas iegooglēt. 

Šeit draudzībai, ģimeniskajai sajūtai un piederībai ir liela nozīme, bet, lai pie šīs apziņas nonāktu, jāizrokas zaudēšanas un nodevības sāpēm, jo ne vienmēr viena dzīve ir pietiekami ilga, lai izlūgtos piedošanu. 

 

3.7 zvaigznes

 

 

Tulkojusi: Lilija Berzinska

Izdevniecība: Latvijas Mediji


Comments

Iris(non-registered)
Man nepatika tulkojums. Diezgan neveikls. Un arī pats darbs: it kā aizraujošs, tomēr vietām kaut kas lieks, tāpēc šur tur lasīju pa diagonāli
No comments posted.
Loading...

Archive