Lūsinda Railija "Slepkavība Flīthausā"

November 28, 2022  •  Leave a Comment

Lūsinda Railija

"Slepkavība Flīthausā" 2022
 

Lucinda Riley
"The Murders at Fleat House" 2022

 

DSC_8804DSC_8804SK

 

Pirms gada Railija atvadījās no dzīves pēc vairāku gadu cīņas ar vēzi. Šis detektīvs, kas ir pavisam netipisks žanrs autorei, tika sarakstīts, pirms Railija bija pazīstama kā bestselleru rakstniece. Veicot nepieciešamos labojumus un vietām padarot to mūsdienīgāku, Railijas dēls Harijs Vitakers izdeva šo romānu mātes piemiņai. Man jāpiekrīt Harijam attiecībā uz šīs grāmatas potencionālu, radot kriminālromānu sēriju ar inspektori Dženu. 

 

Svētā Stefana skolas internāta ēkā Flīthausā mīklainos apstākļos iet bojā audzēnis. Izmeklēšanu lūdz uzņemties detektīvinspektorei Dženai, kura, pārdzīvojot vīra krāpšanu, aizbēgusi no Londonas un darba iecirknī. Atklāt vainīgo nenākas viegli, jo Flīthausa glabā daudz noslēpumu. Kamēr izmeklētāja ar savu kolēģi seko noziegumam pa pēdām, notiek vairākas mīklainas nāves..

 

Lūsinda Railija ir radījusi noskaņām pilnu detektīvstāstu labākajā angļu detektīvu stilā. Norforkas grāfiste ar Flīthausas internātskolu un aristokrātiskajiem namiem ir tik labi apraktīta, ka liekas esi paviesojies šajā piejūras nostūrī Anglijas austrumos. Neparasti varoņi ar seniem noslēpumiem, vairākas paralēlas sižeta līnijas, Viktorijas laika ēkas un labi savērpta mistērija, kuras atrisinājumu var atrast tikai izlasot grāmatu līdz beigām. Neskatoties uz to, ka šis ir detektīvs, Railijas rokraksts ir labi atpazīstams. Nenovēršami, autores faniem šis būs ilgi kārots literārais gardums. Mani nepārsteigs, ka autores ģimene turpinās šo detektīvsēriju vai nāks klajā ar kādu iepriekš nepublicētu Railijas darbu.

 

Šis ir detektīvstāsts tiem, kas vēlas rimtu mistēriju un palauzīt galvu, kurš tad ir vainīgais, kā arī tiem, kuri novērtējuši citus Railijas romānus. Bez asiņainām un vardarbīgām ainām autore radījusi klasisku angļu detektīvstāstu, kurā liela nozīme ir videi, provinces iedzīvotājiem un Angļu ciematiņu atmosfērai. 

 

Ps. "Dž" šajā stāstā gan bija mana apmulsuma iemesls. Saprotu, ka angliski tas rakstās pavisam savādāk, bet Džezmina (Džeza), Džeims, Andželīna, Dženija, Džonatans, Džeimijs, Džūljens un Džonss lika manam prātam griezties. 

 

 

3.7

 

 

Tulkotāja: Ligita Lanceniece

Izdevniecība: Zvaigzne ABC

 

 

 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive